Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kokios rūšies tapetus pasirinkti?

Tapetų yra įvairiausių rūšių: popieriniai, flizelininiai, viniliniai, tekstiliniai ar stiklo pluošto. Kuo jie skiriasi?

Popierinių tapetų privalumai yra tie, kad jie kvėpuoja ir gerai praleidžia drėgmę, todėl sienos mažiau drėksta ir pelija. Šie tapetai yra vieni pigiausių, todėl pabodusius ar nepatikusius galima perklijuoti. Tačiau klijuojant popierinius tapetus gali atsirasti pūslių. Sudrėkęs popierius kartais plyšta. Šie tapetai džiūdami linkę trauktis, atsiklijuoti nuo sienos. Jie greitai apsitrina, susitepa, nublunka, be to, jų negalima plauti.

Viniliniai tapetaiyra atsparūs aplinkos veiksniams, tokiems kaip plovimas, mechaninis poveikis bei ultravioletiniai spinduliai, todėl juos tinka naudoti virtuvėje ir vonios kambaryje. Taip pat viniliniai tapetai pasižymi raštų ir spalvų gausa, kuri žymiai lenkia popierinių bei plaunamų rūšių tapetų pasiūlą.

Flizelininių tapetų (neausto pagrindo viniliniai tapetai) privalumas yra tas, kad juos lengva klijuoti net ir neturint patirties. Flizelinas neįgeria klijų, džiūdamas jis nesitraukia, taigi nekinta jo matmenys. Flizelinas neįplyš esant nedideliems sienos įtrūkimams. Dėl savo savybių šie tapetai taip pat gali būti klijuojami bet kokiose patalpose, net virtuvėse ar vonios kambariuose.

Kai reikia greitai dekoruoti suskilinėjusias nelygiai nutinkuotas sienas, paslėpti plokščių sandūras, rekomenduojama rinktis stiklo audinio tapetus. Vėliau faktūrinis ir sienos paviršių armuojantis pagrindas dažomas tam skirtais dažais.

Tekstiliniai tapetai yra pagaminti iš tekstilės, atrodo stilingai ir prabangiai, yra stori ir išsaugantys savo matmenis. Visgi šie tapetai reikalauja kruopštaus sienų paviršiaus paruošimo. Paviršius turi būti lygus, švarus ir sausas, antraip gali susiformuoti oro pūslės.

Be išvardintų tapetų dar būna specialūs tapetai iš kamštinės medžiagos, nendrių, veliūro, dirbtinės odos ar kitos medžiagos. Šiems tapetams naudojami specialūs klijai.

Lankavos parduotuvės Apdailos medžiagų skyriuje Jūsų laukia platus įvairių rūšių tapetų pasirinkimas. Kviečiame išsirinkti Jums patikusius tapetus už patrauklią kainą!

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.