Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Naudingi patarimai dažantiems

Dažais galima lengvai, labai ekonomiškai ir efektingai dekoruoti kambarį. Dabar yra pakankamai dažų rūšių ir spalvų, didelis paprastos dažymo technikos pasirinkimas. Sienų spalva gali lemti kambario tipą: šviesi spalva mažam kambariui suteiks erdvumo, o tamsi spalva didelį kambarį padarys jaukesniu. Be to, dažai gali padėti paslėpti sienų ir lubų defektus. Kad Jūsų namai taptų dar gražesni, “Lankavos” profesionalai pataria:

  • Norėdami žinoti, kiek reikės dažų – perskaitykite instrukcijas, apskaičiuokite, kelis kartus, kokį paviršių dažysite, pvz., akytam paviršiui reikės daugiau dažų, glotniam – mažiau. Kambarį padalinkite į vienos spalvos arba dažų, tipo zonas. Kiekvienos zonos aukštį padauginkite iš pločio, visų zonų rezultatus sudėkite.
  • Rinkitės tik kokybiškus darbo įrankius. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo brangu, su kaupu atsipirks pamačius galutinį rezultatą. Kad geri darbo įrankiai tarnautų ilgiau, po darbo nepamirškite jų kruoščiai nuvalyti.
  • Atidarius dažų dėžutę, į ją gali patekti dulkių arba paviršius gali užsitraukti plėvele. Kad nepakliūtų nešvarumų, visada uždenkite dėžutę. Nešvarumus ar dulkes, esančias ant dėžutės krašto, nuvalykite šepetėliu. Sukdami dėžę, buku peiliu kelkite dangtelio kraštą, kol jis atšoks. Prieš pradėdami dirbti, dažus gerai išmaišykite medine lazdele, sukdami plačius apskritimus, kad atspalvis būtų tolygus. Išimtis yra tik tiksotropiniai alkidiniai dažai – šiais dažais reikia dažyti, kai jie yra gelio pavidalo.
  • Jeigu pamatėte dažuose nešvarumų arba užsidėjo plėvelė, juos tuoj pat perkoškite. Naujai atidarytos dėžutės nereikia košti. Peiliu apipjaukite plėvelę. Nuimkite atsargiai ją patraukdami prie dėžutės krašto. Apriškite kibiro viršų marle ar senomis pėdkelnėmis ir perkoškite dažus. Dažus laikykite sandariame inde.
  • Dažomas sienų paviršius turi būti sausas ir švarus – ant jo negali būti jokių nešvarumų, riebalų ar senų atšokusių dažų. Prieš dažymą paviršių rekomenduojame nugruntuoti visiškai matiniais vandeniniais gruntavimo dažais, o tada paviršių dažyti du kartus tinkamais sienų dažais.
  • Prieš dažant kitą sluoksnį, pirmasis sluoksnis turi džiūti mažiausiai 2–3 valandas.
  • Dažant laikykitės paprastos taisyklės: visada dažykite šviesos kritimo kryptimi, t.y. nuo lango. Taip lengviau stebėti darbo rezultatus.
  • Pirmiausia teptuku arba siauru voleliu nudažykite 6–10 cm. pločio juostas sienų viršuje ir apačioje. Sienos paprastai nedažomos iki pat lubų, paliekamas 1–1,5 cm. tarpelis. Sienos viršutinė dalis dažoma naudojant dažytojo juostelę, teptuką arba skiriamąją lentelę.  Jei dažysite teptuku, pirmiausia nusibrėžkite pagalbinę liniją, pagal kurią bus nustatyta sienos riba.
  • Pradėdami dažyti voleliu, pirmiausia nudažykite vieną skersinę juostą prie pat sienos ribos.  Dažant sienas, pirmiausia reikia dažyti horizontaliai, o išlyginti tepant iš apačios į viršų. Kambario kampus dažykite teptuku, taip pat ir vietas aplink durų staktas ir langų rėmus. 
  • Dažų netaupykite – trindami paviršių sausu voleliu ar teptuku, tik tuščiai gaištate laiką. Be to, tinkamo storio apdailos dažų sluoksnis užtikrins geresnius galutinius rezultatus.
Dažant patalpą, tinkamiausia temperatūra yra +15 - +18 °C. Dirbant šiltu oru, langus galima atidaryti, tik reikėtų vengti per didelio skersvėjo. Dėl per aukštos patalpos temperatūros, skersvėjų ar tiesioginių saulės spindulių dažų plėvelė gali būti nekokybiška.
Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.