Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Čerpės

Keraminės, betoninės čerpės, bituminės čerpelės – moderni stogo danga jūsų namams. Aukščiausios kokybės medžiagos už gerą kainą. Rinkitės iš siūlomo asortimento, o jei reikia konsultacijos parašykite mums eprekyba@lankava.lt ir mes jums patarsime.

Rodoma: 1 - 44

Čerpės. Ką reikėtų žinoti apie šią stogo dangą?

Čerpės – tai ypač senas stogų dengimo pasirinkimas, kuris skaičiuoja kelis šimtmečius. Tai ne tik populiari, bet ir gerai išbandyta stogo danga, kurios charakteristikos bei turimi privalumai išskirią ją iš kitų stogo dangų pasirinkimų. Tai ypač estetiška stogo danga, puikiai tinkanti tiek senos architektūros, tiek ir modernumu alsuojančių pastatų išpildymui. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie čerpes, aptarsime jų savybes, privalumus ir trūkumus bei jų indėlį į pastato eksterjerą.

Kas yra čerpės?

Čerpės – tai  keraminės arba betoninės plytelės, o taip pat ir bituminės, pasižyminčios trapecine forma ir yra naudojamos kaip bene populiariausia šlaitinių stogų danga. Kalbant apie keramines ir betonines čerpes, šios gali būti įvairių natūralių atspalvių, pavyzdžiui raudonos, juodos, pilkos, o bituminės gali jūsų stogą papuošti žalia, raudona, ruda ar tamsiai pilka spalva, kas leidžia sukurti į gamtą įsiliejantį eksterjerą. Priklausomai nuo gamintojo – čerpių atspalviai bei formos gali skirtis.

Kokie čerpių privalumai?

Kalbant konkrečiai apie keramines ir betonines čerpes galima paminėti šiuos privalumus:

- Ilgaamžiškumas. Kokybiškos ir tinkamai sumontuotos čerpės gali tarnauti daugybę dešimtmečių be didesnės priežiūros.

- Atsparumas oro sąlygoms. Ši stogo danga yra atspari vandeniui, drėgmei, saulės spinduliams ir temperatūros svyravimams, tad visiškai nesvarbu, kokiomis aplinkos sąlygomis gyvenate – čerpės pasiruošę visas jas atlaikyti!

- Estetiška pastato išvaizda. Čerpės padeda sukurti natūralų, arčiau gamtos esantį įvaizdį. Būdamos ekologiškos ir pasižyminčios natūraliais atspalviais yra ypač mėgiamos namų, su specifiniais statybų bei renovacijos reikalavimais, pasirinkimas.

- Aplinkosauginis aspektas. Čerpių gamyba yra laikoma ekologiška, todėl, kad ši stogo danga gaminama iš molio ir betono, kas šiandien yra nesudėtingai perdirbamos medžiagos.

Jeigu kalbėtume apie bitumines stogo čerpes, dar kitaip vadinamas čerpelėmis, be to, kad jos yra pakankamai populiarios verta paminėti ir dar daugiau jų privalumų:

- Atsparumas oro sąlygoms. Nesvarbu koks oras už lango – šios čerpės sukurtos atlaikyti bet ką, tad puikiai „perneša“ ekstremaliai šaltą, tiek pat ir karštą klimatą.

- Atsparumas atmosferos poveikiui. Neblunka, todėl pasirinkta spalva išliks tokia pati ilgus metus. Šių čerpių taip pat neveikia korozija bei puvimas.

- Hermetiškumas. Tinkamai sumontuotos yra visiškai hermetiškos, t.y sandarios ir nepralaidžios vandeniui bei orui.

Kokie čerpių trūkumai?

Čerpės, kaip ir kiti stogo dangų sprendimai taip pat turi trūkumų. Nors šie trūkumai nedideli, tačiau vis tiek juos verta apgalvoti renkantis sau priimtiną stogo dangos variantą.

Keraminės ir betoninės čerpės pasižymi šiais trūkumais:

- Svoris. Lyginant su kitomis stogų dangomis, čerpės išsiskiria gerokai didesniu svoriu, todėl renkantis jas derėtų pirmiausiai įsitikinti, kad jūsų stogo konstrukcija yra tikrai pakankamai tvirta atlaikyti nemažą apkrovą.

- Aukštesnė kaina. Dažnu atveju čerpių kaina būna didesnė nei kitų stogo dangų. Didesnę kainą dažniausiai lemia medžiagiškumas (ekologiškos ir perdirbamos medžiagos) bei montavimo sudėtingumas.

- Montavimas. Šios stogo dangos montavimas reikalauja ganėtinai didelio kruopštumo, o tai sudaro nemažai darbo bei užima daugiau laiko. Tad montuodami čerpes profesionalai užtruks ilgiau nei tiesdami kitas dangas.

- Tylios. Vienas iš nedidelių, tačiau kai kuriems žmonėms svarbių privalumų – tai tokių čerpių stogo tylumas esant stipriam lietui ar nuo stogo šliuožiant sniegui.

Bituminės čerpės taip pat turi ir trūkumų, kuriuos verta paminėti:

- Tarnavimo laikotarpis. Nors ši danga laikoma ypač patvaria ir atsparia oro sąlygoms, tačiau ilgaamžiškumu ją pralenkia visos kitos dangos. Gamintojų teigimu, tokio tipo danga gali puikiai tarnauti 30-35 metus.

- Kokybė. Pasirinkus netinkamus gamintojus galite stipriai nusivilti jų kokybe. Renkantis ypač verta atkreipti dėmesį į čerpių minkštumą. Minkštesnės čerpės ne tik geriau atlaikys didelį šaltį, bus mažiau pažeidžiamos sėdant namui, bet ir geriau išlaikys sandarumą.

- Kaina. Nors bituminės čerpės nėra laikomos labai brangiu pasirinkimu, tačiau kaina gali išaugti atsižvelgiant į tai, kokią apatinę, jų klojimui skirtą dangą pasirinksite. Tuo tarpu kitos stogų dangos montuojamos prie grebėsto, tad kaštai dažnu atveju susilygina.

Čerpės - puikus pasirinkimas

Apibendrinant galima būtų teigti, jog čerpės, tiek keraminės, tiek betoninės, tiek ir bituminės yra patikimas ir estetiškai patrauklus stogo dangos pasirinkimas. Kiekvienas, norėdamas įsirengti poreikius bei lūkesčius atitinkantį tokio tipo dangos sprendimą, pirmiausiai turi atsižvelgti į pastato konstrukciją, biudžetą ir eksterjero ypatumus. Tam, kad sprendimas būtų tvirtas ir užtikrintas, rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu, kuris padės geriau nustatyti ar čerpės yra tinkamas variantas jūsų projektui. Šis, nors ir senas, tačiau patikimas stogų dangos sprendimas vis dar suteikia daugybę privalumų bei išlieka populiarus visame pasaulyje.

Šlaitiniams gyvenamųjų, pramoninių bei kitos paskirties statinių sudėtingos konfigūracijos ir formos, tiek naujiems tiek seniems stogams dangą įsigykite pas mus. Čia rasite tai ko jums labiausiai reikia. Panagrinėkite mūsų pasiūlą: stogo dangos.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.