Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Ruduo – tinkamiausias laikas dirvai kalkinti ir sodui purkšti

Ruduo – tinkamiausias laikas dirvai kalkinti


Kultūriniai augalai gali normaliai augti ir derėti tik nerūgščios reakcijos, pakankamai maisto medžiagų turinčiuose dirvožemiuose. Todėl norint išauginti gausų derlių, rūgščius dirvožemius būtina kalkinti. Rūgščios dirvos, kurių pH mažesnis nei 5, daugumai augalų labai kenkia – jie blogai auga, gelsta, mažėja derlius, atsiranda samanos. Kalkinimas neutralizuoja dirvožemio rūgštingumą, pagerina jo struktūrą, pagausina judriojo fosforo, kalio, azoto, sieros, kalcio ir magnio kiekį, sumažina žalingą augalams judrųjį aliuminį. Dirvos kalkinimas garantuoja ir kitų agrotechnikos priemonių, ypač tręšimo, efektyvumą.

  • Ar dirvą reikia kalkinti, UAB „Lankava“ profesionalai rekomenduoja orientuotis pagal joje augančius augalus. Rūgščioje dirvoje auga dirviniai kežiai, dirviniai asiūkliai bei smulkiosios rūgštynės. Ir atvirkščiai – tokioje dirvoje prastai dera kultūriniai augalai, tokia kaip kviečiai, runkeliai ar dobilai.
  • Rūgštingesnėms, priemolio, daugiau organinės medžiagos turinčioms dirvoms kalkių reikia daugiau nei smėlingoms.
  • Kalkinti galite akmens klintmilčiais, kalkėmis, kreida, dolomitmilčiais ar pelenais. Pakalkinus dirvą, minėtos medžiagos iki pavasario susimaišo dirvos sluoksnyje. Dirva yra neutralizuojama. Pagerėja dirvos struktūra, joje padidėja maisto medžiagų kiekis.
  • Orientacinės sausų minėtų kalkinių medžiagų normos vidutinio rūgštingumo (pH 4,6-5) smėlio, priesmėlio ar lengvo priemolio dirvoms atitinkamai 60-80kg/arui, mažo rūgštingumo dirvoms (ph 5,1-5,5) apie 40kg/arui.
  • Jei reikia, kalkinkite dirvą darže, šiltnamyje, gėlyne, vejoje.
  • Rūgščias dirvas verta kalkinti kasmet. Jei sode smėlis – dolomitmilčius, kalkes barstykite po 3-4 metų, priesmėlio dirvas kalkinkite po 4-5 metų, priemolio po 5-6 metų.
  • Labai gausiai kalkinti nereikia. Per gausus kalkinimas, ypač vienkartinis, kartais gali būti net žalingas. Gausiau pakalkinus, sunkiau pasisavinamas boras, todėl gali sumažėti cukrinių ir pašarinių runkelių, linų, ankštinių žolių sėklų derlius.

„Lankavos“ profesionalai kalkinimui rekomenduoja naudoti dolomitmilčius. Kalkinant dolomitmilčiais, dirva papildomai praturtinama kalciu ir magniu, kurie stiprina augalų šaknų sistemą, aktyvina fotosintezę, padeda augalams geriau įsisavinti trąšas. „Lankavos“ sodo ir daržo prekių skyriuje galite įsigyti kalkių bei dolomitmilčių išfasuotų į 10, 20, 30kg maišus.

 

Rudeninis sodo purškimas

 

Kad vaismedžiai ateinančiais metais būtų sveikesni, lapams krintant, medžius reikia nupurkšti karbamido ir vario sulfato tirpalu. Tokiu tirpalu reikėtų apipurkšti ir po medžiais nukritusius lapus. Purkšti reikia po derliaus nuėmimo, krentant lapams (nukritus penktadaliui). Geriausiai tai daryti spalio ar lapkričio mėnesiais. Svarbu nenupurkšti per anksti, kad vaismedžiai ir vaiskrūmiai nepradėtų vegetuoti. Nupurškus šiuo tirpalu sunaikinama didelė dalis ligų sukėlėjų ir kenkėjų bei jų kiaušinėlių. O jeigu dar tuo pačiu tirpalu sodą nupurkšite ir pavasarį, tai jūsų sodo derlius tikrai bus gausesnis. „Lankavos“ sodo ir daržo prekių skyriuje rasite paruoštus rinkinius rudeniniam – pavasariniam purškimui, į kurių sudėtį įeina 700g karbamido ir 50g vario sulfato. Jums tereikės viską gerai atskiesti vandeniui ir tiesiog nupurkšti  sode augančius vaismedžius.

 

Daugiau informacijos galite teirautis „Lankavos“ parduotuvės sodo ir daržo prekių skyriuje, Kepyklos g. 17, Alytuje, arba telefonu 8-315-55568.


Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.