Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kaip alyvuoti medieną?

Prižiūrima namo išorė ir sodas ne tik suteiks tvarkos pojūtį, bet ir galimybę naudingai išnaudoti papildomą erdvę lauke. Jei turite apleistą medinę terasą, dailylentėmis apkaltą namą, pasirūpinkite jais pasinaudodami pagrindiniais medienos alyvavimo patarimais. 

Kaip alyvuoti terasą?

Kruopščiai įrengta terasa yra kiekvieno namo vizitinė kortelė ir puiki vieta vasarą praleisti laisvalaikį. Deja, oro sąlygų veikiamas paviršius reikalauja nuolatinio dėmesio ir priežiūros, o tinkamai neprižiūrima ji gali tapti slidi, netvirta ir neestetiškos išvaizdos. Siūlome paprastus patarimus, kad jūsų terasa būtų saugi ir patraukli. 

Viskas prasideda nuo gero projekto – po terasa turi būti palikta pakankamai vietos orui cirkuliuoti. Taip pat svarbu, kad lentos būtų sausos. Visų tipų medieną patartina alyvuoti taip, kad būtų pabrėžiama natūrali jos spalva.

Anksčiau neapdorotas terasų lentas ir laikančiąsias konstrukcijas visų pirma reiktų įmirkyti bespalviu įmirkomuoju gruntu Pinotex Base arba Pinotex Wood Primer. Ypač kruopščiai, iki įsotinimo, įmirkykite medienos skersinio pjūvio vietas. Jei naudojate jau įmirkytą medieną, įmirkyti reiktų tik skersinio pjūvio vietas.

Prieš atnaujindami alyvuotą terasą, pirmiausia ją švariai nuplaukite. Stipriai susidėvėjusį ir nešvarų medinį paviršių galite nuvalyti specialiais valikliais.

Prieš pradėdami alyvuoti patikrinkite, ar mediena sausa. Terasų alyvavimui galime rekomenduoti gaminius Pinotex Terrace & Wood Oil. Alyvą tepkite ant paviršiaus teptuku išilgai medienos plaušų vienu ar keliais sluoksniais, kol mediena bus įsotinta. Alyvuokite terasos lentas vieną po kitos ir nepamirškite skersinio pjūvio vietų. Stenkitės pilnai įsotinti medieną pakankamu alyvos sluoksnių skaičiumi. Kad neatsirastų dėmių, į medieną neįsigėrusią alyvą maždaug po 15–20 minučių nuvalykite medvilnine šluoste. Paviršių alyvuokite sausu, apsiniaukusiu oru, esant +16–22 °C temperatūrai. Nepatartina alyvuoti paviršiaus, jei ant jo krenta tiesioginiai saulės spinduliai, taip pat vėjuotu oru. Venkite alyvuoti paviršių, jei po alyvavimo artimiausias 4–6 valandas gali būti kritulių arba iškristi rasa.

Mediena tampa hidrofobiška ir yra apsaugota tik tada, kai ji yra visiškai įsotinta alyva. Kiek paviršius įsotintas, galima patikrinti užlašinus ant jo šiek tiek vandens. Apvalūs vandens lašeliai yra ženklas, kad mediena gerai įsotinta alyva. Tačiau jei vanduo geriasi į medieną ir plačiai pasklinda, medieną reikia alyvuoti papildomai. Jei terasa bus prižiūrima per retai, mediena praras savo žvilgesį, atsiras atspalvio skirtumų, pradės rastis pelėsių ir dumblių. Geriausia paviršių alyvuoti reguliariai, tuomet terasa nuolat atrodys estetiškai ir gražiai.

Kaip alyvuoti dailylentes?

Dėl estetinių savybių ir ekologiškumo pastebimas vis didesnis dailylenčių populiarumas. Nuo butų iki namų – tai puikus būdas pastato išorėje suderinti įvairius paviršius ir tekstūras. Tačiau palikus dailylentes neapdorotas, jos  papilkės ir gali pradėti pūti. Siekiant išsaugoti sodrią medienos spalvą, būtina ją padengti apsauginiu sluoksniu. Dailylentės gali būti montuojamos įvairiais būdais, nuo kurių priklauso galutinė išvaizda. Populiariausi jungimo būdai yra siaurėjančių kraštų jungimas, perdengiamas jungimas, lygaus krašto jungimas ir griovelio su iškyša jungimas. Svarbu alyvuojant tinkamai padengti medienos elementų kraštus. 

Medienos alyvavimas pradedamas dviem nesudėtingais žingsniais, tai valymu ir gruntavimu. Naudojant valiklį Pinotex Terrace & Wood Cleaner, pašalinkite  ankstesnį alyvos sluoksnį. Valiklis suvienodins medienos spalvą ir ją šiek tiek pabalins. Neapdorotą medieną iš pradžių reikia padengti giliai įmirkomaisiais gruntais. Jie apsaugos medieną nuo pelijimo, pamėlynavimo ir grybelio. 

Siekdami tinkamai apsaugoti medieną, padenkite ją alyva iki pilno įsotinimo. Pasirinkę kokybišką alyvą, medienai suteiksite sodrią spalvą, medienos paviršius taps atsparus vandeniui ir bus užtikrinta ilgalaikė jos apsauga. Jeigu norite suteikti medienai atspalvį, galite rinktis ir alyvą su spalva.
Mūsų parduotuvėje rasit platų pasirinkimą įvairių produktų, skirtų medienos, terasų apsaugai ir dekoravimui. O jei turėsite papildomų klausimų dėl darbų ar produktų pasirinkimo – mielai į juos atsakysime ir patarsime.  

 

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.