Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Obelų apsauga

Obelų rauplės – Lietuvoje labai išplitusi sezoninė obelų liga. Ši liga pažeidžia obelų lapus ir vaisius. Ligos požymiai augintojams nesunkiai atpažįstami – viršutinėje lapų pusėje atsiranda apvalios, neryškiais kontūrais, juosvai žalios (vėliau paruduojančios), tarsi aksominės dėmelės. Iš pradžių jų būna nedaug, vėliau jos didėja ir tankėja. Lapai pirma laiko nukrinta. Ant vaisių rauplių dėmės būna apvalios, iš pradžių pilkšvai rudos, vėliau žalsvai juodos, ryškių kontūrų. Dėmių vietoje odelė sukamštėja, vaisiui augant gali sutrūkinėti. Anksti apsikrėtę vaisiai būna smulkūs, deformuoti, neskanūs valgyti. Tokius vaisius sudėtinga sandėliuoti žiemai, nes sutrūkinėjusios vietos – puiki vieta kitų ligų sukėlėjams patekti į vidų.
Pradinis šios ligos užkratas formuojasi ankstyvą pavasarį, todėl vaismedžius reikia pradėti purkšti dar iki vegetacijos pradžios prieš pumpurų brinkimą. Kovai su obelų rauplėmis rekomenduotume rinktis fungicidą Champion 50 WP®. Šis fungicidas gaminamas panaudojant natūralų, iš žemės išgautą varį, o varis augalams yra labai svarbus mikroelementas, todėl naudodami Champion 50 WP® sulauksite dvigubo efekto. Kitaip tariant, liga bus nugalėta, o augalas pastiprintas mikroelementu. Rekomenduojama šio fungicido norma: 50 g preparato 10 l vandens. Tirpalo koncentracija - 0,5%. Purkšti galima tik vieną kartą.
Apsaugai nuo obelų ir kriaušių rauplių, taip pat nuo miltligės, alternariozės, gleivėtrūdės galite rinktis ir Score 250 EC. Tai sisteminio veikimo fungicidas, kuris patekęs ant augalo įsiskverbia į jį, tolygiai pasiskirsto audiniuose, naikina ligas bei veikia profilaktiškai. Produktas gali būti naudojamas pačiu kritiškiausiu rauplėgrybio plitimo metu, kai infekcija jau plinta konidijomis. Kad neišsivystytų atsparumas, preparato negalima naudoti daugiau kaip 4 kartus per sezoną: pirmas purškimas prieš žydint, antras po žydėjimo, trečias ir ketvirtas kartai – po 10-14 dienų.
Obelų ir kitų vaismedžių apsaugai nuo rauplių bei kitų grybelinių ligų (dėmėtligės, kokomikozės), taip pat kovai prieš šliaužiančius, čiulpiančius bei graužiančius vabzdžius ir erkes puikiai tinka „Rinkinys pavasariniam rudeniniam purškimui“. Pavasarį juo purškiama sniegui nutirpus, esant teigiamai temperatūrai, tik iki pumpurų sprogimo pradžios. Šiame rinkinyje esantys komponentai naikina kenkėjų kiaušinėlius, pristabdo vaismedžių vegetaciją, taip apsaugodami juos nuo ankstyvųjų šalnų žalingo poveikio. Papildomai rekomenduojama profilaktiškai nupurkšti po žiemos nukritusius lapus ir vaisius. Tai neleidžia vystytis grybelinių ligų sukėlėjų sporoms.
Primename, kad pavasarį sode laukia ir daugiau svarbių darbų – tai pavasarinis medelių genėjimas bei vaismedžių balinimas. Tinkamai pasirūpinę savo sodu pavasarį, rudenį džiaugsitės gausiu derliumi.
„Lankavos“ parduotuvės sodo ir daržo prekių skyriuje ypač gausus augalų apsaugos ir kitų pavasario darbams reikalingų priemonių pasirinkimas, o gėlių ir daržovių sėklų pasirinkimas vienas didžiausių Alytuje.

Daugiau informacijos galite teirautis „Lankavos“ parduotuvės sodo ir daržo prekių skyriuje, Kepyklos g. 17, Alytuje, arba telefonu 8-315-55568.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.