Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Gerumo žvaigždė 2014

Nors žiemos šventės dar gana toli, joms UAB „Lankava“ pradeda ruoštis rudeniui persiritus į antrąją pusę. Ne vien šventinis blizgutis rūpi, labiau – kam šiais metais įteikti „Gerumo žvaigždę“, kuri likimo nuskriaustų žmonių gyvenime nušvis jau aštuntą kartą.

Dėmesys jo stingantiems

„Gerumo žvaigždė“ – tai nuo 2007 metų vykdoma socialinė paramos akcija. Prieš tai vykusių metu sukauptos lėšos ir parama buvo skirta Alytaus valstybinių vaikų globos namų auklėtiniams, Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose augantiems mažyliams, paremti Alytaus „Carito“ globojami vaikai ir neįgalių moksleivių socialinius įgūdžius gerinantis projektas „Draugystės sodas“, Zitos ir Juozo Kaluževičių, Irenos Čyžienės šeimynos, Rolando ir Neringos Tumasionių daugiavaikė šeima.UAB „Lankava“ kartu su partneriais 2014 metais „Gerumo žvaigždę“ kviečia įžiebti Rumbonių Švč. Trejybės parapijos vargdienių seserų vienuolyne, kuriame įkurti senelių globos namai ir globojami likimo nuskriausti vaikai. Vienuolyno globėjas – monsinjoras Leonas Jakimavičius, Alytaus Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos parapijos klebonas.Vaikystė ir senatvė – dvi priešingybės, du laikotarpiai, kuriais prasideda ir baigiasi visų mūsų gyvenimas. Šie etapai išsiskiria, nes esame silpnesni, mums reikia globos, aplinkinių šilumos. Tai laikas, kai šeima ypač reikalinga. Rumbonių vienuolyne tiek socialinę, tiek dvasinę pagalbą devynioms garbaus amžiaus senolėms bei trylikai globojamų vaikų teikia vienuolės seserys Ramutė Račkauskaitė, Elvyra Birutė Rupeikaitė, Vita Kazilionytė, Sonata Marčiulionytė, Danutė Saboniūtė. Joms gelbsti geros valios žmonės, turintys savo šeimas, savo rūpesčių, bet kiekvieną dieną neatsisakantys padėti sunkioje vienuolyno buityje.Gailestingosios seserys globojamais vaikais rūpinasi kaip savais: padeda ruošti namų darbus, perka drabužių, ir ne bet kokių, o atsižvelgia į vaikų norus, kad jie jaustųsi gerai, kad jiems nebūtų gėda dėl to, kaip jie atrodo. Išvykusieji studijuoti į kitus miestus taip pat nelieka pamiršti – sesės padeda susimokėti už mokslus. Sukūrę šeimas buvę globotiniai vienuolyno nepamiršta, neretai čia lankosi, o Kūčių vakarienę valgo visi drauge. Vienuolių globotinis Tautvydas, paklaustas, ar dažnai aplanko vienuolyną, atsakė, jog nors ir turi savo būstą, nemažai laiko čia praleidžia, o savaitgaliais, baigęs darbą, pėsčiomis iš Alytaus žygiuoja iki Rumbonių vienuolyno, nes tuo metu autobusai jau nebevažiuoja...

Rūpestis dėl kitų

Vaikystėje jausti šilumą ir globą neabejotinai svarbu, tačiau taip pat svarbu senatvėje jaustis reikalingiems, mylimiems, svarbiems ir nejausti baimės. Gyvendami senelių globos namuose seneliai atgauna viltį ir norą gyventi, įsitraukia į bendruomenę kaip į šeimą. Jiems reikalingas tinkamas maitinimas, priežiūra ir nuolatinis dėmesys: šeimos gydytojo apsilankymai, aprūpinimas tinkamais vaistais ir kt. Vaikų buities pagerinimui stinga baldų, tinkamo apšvietimo, reikalingiausių buities daiktų. Šiek tiek sutrinkame, kai kalbinti vienuolė Danutė ir globotinis Tautvydas, paklausti, ko jiems trūksta, patikina: „Visko mes turime, valgyti netrūksta.“ Vienuolės tiek vaikais, tiek senukais rūpinasi kaip įmanydamos, kartais pamiršdamos ir save. Aplankę vaikus jautėme jų atvirumą, bendravimo šiltumą, jie nesiskiria nuo normaliose šeimose augančių bendraamžių. Skirtumas gal tik toks, jog jų atjauta, rūpinimasis kitais, noras dalytis stipresnis nei mūsų. UAB „Lankava“ kartu su partneriais kviečia nors maža dalelyte prisidėti prie likimo nuskriaustų vaikų ir senelių patogesnio gyvenimo kūrimo. Pirkite akcijos lipduku pažymėtas prekes „Lankavos“ parduotuvėje. Nuo kiekvienos sumokėtos sumos iki 10 proc. kaupiama paramai. Akcija „Gerumo žvaigždė 2014“ vyks iki gruodžio 23 dienos. Nelikite abejingi, dalykitės gerumu su kitais.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.