Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kokią vejapjovę pasirinkti?

Norėdami turėti išpuoselėtą pievelę šalia savo namų, turite tinkamai ją prižiūrėti – pjauti, laistyti, tręšti, aeruoti ir t.t. Tinkamai priežiūrai, be abejo, prireiks ir specialios įrangos. Šiame straipsnyje „Lankavos“ sodo ir daržo technikos centro darbuotojai pataria, į ką turite atkreipti dėmesį rinkdamiesi vejapjovę.
Pirmas kriterijus lemiantis Jūsų pasirinkimą – tai vejos dydis. Mažoms vejoms (3-6 arų dydžio) tiks praktiškai bet kurio tipo ir dydžio vejapjovė. Tačiau esant didesniam plotui, vertėtų rinktis galingesnę vejapjovę su didesniu jos pjovimo pločiu ir didesne surinkimo talpa. Jei vejapjovė bus siaura, teks nužingsniuoti žymiai didesnį atstumą, daugiau kartų turėsite tuštinti surinkimo dėžę, o tuo pačiu sugaišite ir daugiau laiko. Yra apskaičiuota, kad pjaudamas 10 arų ploto veją, žmogus nueina atstumą nuo 2 iki 3 kilometrų.

Jei nenorite vargti su elektros kabeliu, ypač jeigu teks pjauti žolę toliau nuo namų arba manevruoti aplink pasodintus gėlynus ir vaismedžius, praktiškiau įsigyti benzininę arba akumuliatorinę vejapjovę. Elektrinės vejapjovės skirtos mažesnių plotų priežiūrai. Jos ypač tinkamos prižiūrėti lygioms vejoms prie nuosavo namo.

Benzininės vejapjovės daugeliu atvejų pranašesnės už elektrines – neribojamas manevravimas, didelė galia, tinka pjauti didelius plotus (iki 30 arų), lengva pasiekti tolimus vejos ruožus, kur būtų sudėtinga atvesti elektros kabelį. Tačiau jos turi ir savų trūkumų – didelis svoris, aukštas triukšmo lygis, papildomos išlaidos benzinui, o išmetamosios dujos teršia aplinką.Nemalonaus benzino kvapo neskleidžia, veikia gerokai tyliau ir yra iki 40 procentų lengvesnės akumuliatorinės vejapjovės. Be to, jos neturi iš paskos besivelkančio laido. Atrodytų vieni privalumai – tačiau didžiausias akumuliatorinių vejapjovių trūkumas yra ribotas jų darbo laikas – įkrautas akumuliatorius laiko iki 1 valandos, o krovimas, priklausomai nuo akumuliatoriaus talpos, užtrunka nuo 2 iki 3 valandų. Taigi, prieš perkant, visa tai turite įvertinti.
Dar vienas kriterijus, į ką reikia atsižvelgti renkantis vejapjovę – žolės išmetimo/surinkimo funkcija bei surinkimo krepšys ir jo talpa. Pasirinkimas priklauso nuo to, kaip norėsite pjauti veją – vienos vejapjovės nupjautą žolę meta į šoną, kitos mulčiuoja, t.y. tolygiai paskirsto susmulkintą nupjautą žolę po vejos plotą, trečios nupjautą žolę meta į jose esantį krepšį. Vejapjovės su surinktuvu padeda išvengti atsitiktinio piktžolių sėklų pasklidimo. Be to, su tokiomis vejapjovėmis galima rinkti lapus, piktžoles ir panašiai, todėl veja atrodo itin tvarkingai. Žinoma, dabar yra vejapjovių, kuriose suderintos visos trys, ankščiau minėtos funkcijos.Jei norite, kad žolės pjovimas nebūtų varginantis darbas, o taptų tikru malonumu, rinkitės savaeigę vejapjovę. Šis privalumas labiausiai pasijaučia, kai naudojatės vejapjove su surinktuvu, kuris darbo metu vis pilnėja.
Pjovimo aukštis priklausomai nuo vejapjovės reguliuojasi skirtingais būdais – tai taip pat viena iš svarbesnių vejapjovės techninių savybių. Pigiausi modeliai turi sraigtinį ašinį reguliavimą, perstatant ratų ašį į reikiamą aukštį. Kituose pjovimo aukštis reguliuojamas ratų svirtimis, kiekviename rate atskirai. Brangesnėse vejapjovėse įrengtas centrinis pjovimo aukščio nustatymas, kuris patogiai valdomas tik viena svirtimi.
Atkreipkite dėmesį ir į vejapjovės ratukus. Pirmenybę vertėtų teikti vejapjovėms, kurių ratukai su guoliais. Guoliai suteikia ratams atsparumą smūgiams ir palengvina eigą. Didesnis ratukų diametras leidžia lengviau judėti nelygiuose vejos ruožuose.Prieš priimdami galutinį sprendimą, įsitikinkite, ar prekybininkas, esant būtinumui, turės atsarginių detalių ir papildomų įtaisų, ar suteiks tinkamą garantinį ir pogarantinį aptarnavimą
„Lankavos“ sodo ir daržo technikos centre teikiamos sodo ir daržo technikos serviso paslaugos. Visi pirkėjai čia sulaukia ne tik išsamių konsultacijų apie parduodamą techniką, bet ją įsigiję jaučiasi ramiai – prireikus, čia operatyviai bus atliktas profesionalus garantinis ir pogarantinis remontas. „Lankavos“ technikos centre teikiamos ir kitos paslaugos: galandami vejapjovių peiliai, atliekama jų profilaktika, taisomos bei galandamos pjūklų grandinės, reguliuojami pjūklai, šalinami kiti smulkūs sodo ir daržo technikos gedimai.

UAB „Lankava“ sodo ir daržo technikos centras Alytuje, Kepyklos g. 17. Tel. pasiteiravimui 8-315-55961.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.