Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kaip išsirinkti robotą-vejapjovę?

Vis populiarėjantys robotai-vejapjovės sukinėjasi dažname kieme, tačiau ne vienam kyla klausimas, kaip išsirinkti tinkamiausią. Ši technologinė naujovė dirbanti jūsų kieme beveik be jokių žmogaus pastangų stipriai palengvina vejos priežiūrą, tačiau vis dar vyrauja nuomonė, kad robotai-vejapjovės tinkami tik išpuoselėtiems, nesudėtingo reljefo ir kontūro sklypams. Specialistai tai paneigia – šiuolaikinės technologijos ir nuolatinis jų tobulinimas robotus-vejapjoves leidžia naudoti ir sudėtingą reljefą, įkalnes ir nuokalnes turinčiuose sklypuose.

Tai pat dažnas vis dar galvoja, kad vejos robotai yra labai brangūs, tačiau šiai dienai rinkoje jau yra pažangių ir gana nebrangių robotų-vejapjovių modelių, į kuriuos investavus visa tai atsiperka vos per kelerius metus. Lyginant investiciją į robotą vejapjovę ir kokybišką įprastą vejapjovę, pamatytume, kad finansinis skirtumas ne toks ryškus, kaip daugelis galvoja, o roboto-vejapjovės nauda ir patogumas – labai dideli.

Vienas pirmųjų žingsnių – teisingas roboto-vejapjovės parinkimas. Pirmiausia įvertinkite sklypą, šlaitus, siaurus pravažiavimus, robotui draudžiamas zonas, tokias kaip gėlynai, daržai, medžiai ir kitos kliūtys. Tai gali būti vienas pagrindinių veiksnių renkantis roboto-vejapjovės modelį, tačiau neišsigąskite: šiuolaikiniam robotui-vejapjovei beveik nėra neįveikiamo sklypo. Skirtingi robotų vejapjovių modeliai sėkmingai ir efektyviai dirba dideliuose ir mažuose, lygiuose ir nuolaidžiuose, vientisuose ir suskaidytuose sklypuose, o juose sumontuota GPS navigacija užtikrina, kad nepriekaištingai nupjauti būtų net ir atokiausi vejos kampeliai. Yra tokių keturiais ratais varomų robotų, kurie įveikia net iki 70 proc. siekiančias įkalnes. Robotai dažnai yra kompaktiški, manevringi ir puikiai susidoroja su įvairiais iššūkiais.

Rinkitės tylesnį modelį – robotų-vejapjovių skleidžiamas garsas nė iš tolo neprilygsta dirbančios benzininės vejapjovės garsui, visgi renkantis robotą taip pat reikėtų patikrinti jo skleidžiamą triukšmą. Kadangi robotas-vejapjovė sklype dirbs kur kas daugiau valandų nei įprasta benzininė vejapjovė, tylus jo darbas labai svarbus. Šiuo metu rinkoje esantys robotų-vejapjovių modeliai gana stipriai skiriasi skleidžiamu triukšmu.

Kad įsigytas robotas-vejapjovė galėtų dirbti, jį būtina instaliuoti. Pirmiausia turi būti nutiestas darbo zoną žymintis kontūro kabelis, taip pat gido kabelis, kuris rodo kelią iki įkrovimo stotelės. Tai kainuoja papildomai, o kaina priklauso nuo vejos perimetro ilgio, sudėtingumo, t. y. ar daug vejos plote augalų, gėlynų ir kitų zonų, į kurias robotas-vejapjovė neturėtų patekti.

Šiandien rinkoje yra tokių vejos robotų, kurie gali susidoroti su 70 arų, vieno ar net 2 hektarų ploto sklypais. Kiekvieno įrenginio specifikacijoje gamintojas nurodo maksimalų sklypo plotą, kurį galėtų nupjauti robotas. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad, pavyzdžiui, dešimties arų sklypui naudodami vejos robotą, skirtą dešimties arų sklypui, išnaudosite visas jo galimybes ir resursus. Specialistai visada pataria rinktis bent 20 proc. didesnių resursų robotą nei sklypas.

Robotų-vejapjovių rasite ir Lankavos parduotuvėje, o jei reikės pagalbos renkantis, mūsų komanda visada pasiruošusi padėti.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.