Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Pavasarinis tręšimas

Atšilus orams, daugelis iš mūsų skubame į sodą, tvarkome aplinką, sėjame veją, sodiname gėles ir daržoves. Be abejo, tikimės sulaukti turtingo derliaus. Kad derlius būtų tikrai gausus, augalus reikia tinkamai prižiūrėti.
„Lankavos“ profesionalai pateikia keletą patarimų visiems sodininkams ir daržininkams.
Jei auginate agurkus:
Agurkai reiklūs auginimo vietai. Jiems reikia greitai įšylančios, geros struktūros, nesukietėjančiu paviršiumi, humusingos ir daug maisto medžiagų turinčios, vandeniui ir orui pralaidžios dirvos. Agurkų negalima auginti po agurkų bei kitų moliūginių daržovių dažniau kaip kas 3-4 metus, nes iškyla grėsmė, kad jie užsikrės tomis pačiomis ligomis ir kenkėjais, ypač besiveisiančiais dirvoje. Labai geras priešsėlis yra ankštiniai augalai, svogūnai, pomidorai, ankstyvieji kopūstai ir bulvės, porai bei javai. Agurkai labai neigiamai reaguoja į chloro kiekį dirvoje, todėl nerekomenduojama naudoti šio elemento turinčių trąšų (pvz., kalio druskos, kompleksinių fosforo trąšų ir kt.); Agurkai palankiai reaguoja į tręšimą per lapus, ypač stresinėmis augalams sąlygomis, t.y. atvėsus orams, nes tuomet šaknys blogai pasisavina makro- ir mikroelementus, bei tada, kai augalus pradeda pulti ligos ir kenkėjai.
Auginant agurkus, aguročius, cukinijas, moliūgus, melionus dažnai pastebime, kad gelsta jų užuomazgos, jaunų augalų viršūnės ruduoja, vaisiai nyksta jauni arba auga deformuoti: smailomis viršūnėmis ir stori prie kotelio, arba stori ir trumpi. Viena iš pagrindinių priežasčių – neteisingai subalansuotos maisto medžiagos tręšiant universaliomis kompleksinėmis trąšomis, nes dėl netinkamo azoto, fosforo, kalio ir magnio santykio augalai negali pasisavinti jiems reikalingo elemento. „ACHEMOS“ trąšos agurkams užtikrina kokybišką, gausų ir ilgalaikį derlių. Augalus laistome trąšų tirpalu arba sausas trąšas paskleidžiame ant drėgnos žemės.
Jei auginate pomidorus:
Pomidorams auginti tinka daugelis dirvožemio tipų, tik dirva turi būti pralaidi vandeniui. Vis dėlto kiekvienas dirvos tipas reikalauja savito požiūrio į auginimą ir kelia vienokių ar kitokių problemų. Auginant lengvose, greitai išdžiūvančiose dirvose, augalus reikia sodinti tankiau, laistyti ir tręšti papildomai. Sunkiose dirvose tarp augalų rekomenduojama palikti didesnius atstumus arba juos genėti, intensyviau taikyti apsaugos priemones. Pomidorai labai gerai auga lioso, paupių dumblo, laidžiose juodžemio ir mineralizuotose durpinėse dirvose.
Pomidorai nėra priešsėliui reiklus augalas, todėl iš esmės juos galima auginti po bet kurių kitų augalų. Vis dėlto nerekomenduojama jų pakartotinai auginti toje pačioje vietoje, kurioje augo pomidorai, bulvės ir kiti bulviniai augalai, nes tuomet kyla didesnė ligų, kurias sukelia dirvoje esantys patogeniniai mikroorganizmai, grėsmė. Taip pat nerekomenduojama auginti pomidorų po intensyviai augančių augalų, smarkiai nualinančių dirvą, tokių kaip kukurūzai ir labai derlingos kopūstų veislės.
Auginant pomidorus, paprikas, baklažanus, neretai pastebime, kad gelsta ir krenta jų žiedai, mažai užmezgama vaisių, augalų lapai šviesėja, tampa dryžuoti, susisuka. Trūkstant kalio, vaisiai noksta ilgai, prie kotelio lieka žali. Viena iš pagrindinių priežasčių – neteisingai subalansuotos maisto medžiagos tręšiant universaliomis kompleksinėmis trąšomis, nes dėl netinkamo azoto, fosforo, kalio ir magnio santykio augalai negali įsisavinti jiems reikalingo elemento. „ACHEMOS“ trąšos pomidorams ir paprikoms užtikrina gausų ir kokybišką šių daržovių derėjimą. Vasarą augalai laistomi trąšų tirpalu arba sausas trąšas paskleidžiant ant drėgnos žemės.
„ACHEMOS“ trąšos „Vasara“
Vasarą augalai intensyviai auga, žydi, mezga bei brandina vaisius, todėl jiems reikia daug maisto medžiagų, ypač derliaus brandinimo metu. „ACHEMOS“ trąšose „Vasara“ maisto medžiagos yra subalansuotos taip, kad augalai kuo efektyviau pasisavintų jiems reikalingas maisto medžiagas, suformuotų ir subrandintų kokybišką derlių, taptų atsparesni nepalankioms oro sąlygoms ir ligoms. Trąšos tolygiai išbarstomos ant dirvos arba laistoma trąšų tirpalu. Augalai tręšiami intensyvaus augimo, žydėjimo, ir derėjimo metu. Šios trąšos tinka tręšti įvairias daržoves, gėles, braškes, vaiskrūmius, dekoratyvinius augalus, gyvatvores, žolynus.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.