Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Apželdinkite savo kiemą su Lankava

Kiekvienas turintis bent mažą lopinėlį žemės savo sode ar kieme nori jį apželdinti taip, kad augalai ne tik atrodytų gražiai, bet ir būtų praktiški, atliktų tam tikras funkcijas, o jų priežiūra nebūtų varginanti. Tad kaip išsirinkti augalą, kad jis pateisintų visus jūsų lūkesčius? Lankavos sodo ir daržo prekių skyriaus lauko ekspozicija pasipildė gausybe įvairių augalų, kurie papuoš kiekvieną jūsų erdvę, o profesionalūs konsultantai pasiruošę padėti išsirinkti geriausią variantą.

Nors mūsų klimatas nėra pats šilčiausiais, tačiau šiuolaikinės augalų rūšys gali atlaikyti net ir didelius šalčius. Tarp siūlomų augalų rūšių rasite tiek žydinčių gėlių, tiek spygliuočių ir lapuočių dekoratyvinių augalų, kurie atlaikys šaltį, kaitrą, sausrą ir kitas ekstremalias situacijas, tereikia prieš renkantis gerai išanalizuoti visas auginimo sąlygas ir pasirinkti labiausiai tinkamą augalą.

Žydinčios gėlės ir krūmai

Ieškote lengvai prižiūrimo augalo, kuris pagyvintų jūsų terasos ar pavėsinės sieną, o gal norite žydinčiu vijokliu apželdinti gyvatvorę, tam puikus pasirinkimas – Raganė. Šios vijoklinės gėlės būna įvairių spalvų, tipų, rūšių, gali užaugti iki 3 metrų aukščio ir daugiau, o kai kurios veislės yra visai nereiklios nei augimo vietai, nei dirvožemiui. Šiuo metu galima rinktis iš daugiau nei 30 rūšių šio įspūdingais žiedais žydinčio vijoklio. Kaip vijoklinį augalą galite įsigyti ir rožę. Šios gėlės tinka auginti kaip pavienius krūmus arba prie įvairių atramų, sienų. Lankavos lauko ekspozicijoje galėsite išsirinkti iš daugiau nei 20 rūšių rožių, pagal augimo sąlygas, spalvą, dydį ir kitus kriterijus.

Dėl savo ypatingai smulkių žiedų ir nuostabaus skleidžiamo aromato jau pamėgtos Budlėjos, dar kitaip vadinamos drugelių krūmais, taip pat užkariauja dažną sodą ar gėlyną. Budlėjos yra ilgai žydintys krūmai, skirtingos veislės gali žydėti nuo birželio iki spalio mėnesio. Įvairiaspalviuose žieduose yra gausu nektaro, tad tai taps drugelių traukos vieta jūsų sode. Budlėjos yra universalūs ir pakankamai lengvai auginami krūmai, kurie auga saulėje arba daliniame pavėsyje ir bet kokiame dirvožemyje. Jei norite dailiai augančio augalo, Budlėjos krūmus genėkite kiekvieną ankstyvą pavasarį. Taip pat galite rinktis ir Deucijas – žydinčius krūmus, priklausančius hortenzijų šeimai. Jie užauga iki 1-3 metrų aukščio, priklausomai nuo veislės. Nors Deucijos žydėjimas gana trumpas, apie trys savaitės, tačiau žiedai ypatingai gražūs. Šie krūmai yra nereiklūs dirvožemiui, bet geriausiai auga drėgnoje, humusingoje dirvoje saulėtoje vietoje. Kartais atšiauriomis žiemomis ūgliai gali nušalti, tačiau lengvai atauga nuo šaknų.

Dar viena žydinčių krūmų rūšis, kurią galite rasti dažname kieme – šluotelinė hortenzija. Savo įspūdingo grožio žiedais jūsų gėlyną puoš vasaros mėnesiais, o žiedų spalva, kurie kartais gali siekti net iki 40 cm dydį, keisis iš visiškai baltos į rausvą. Šluotelinės hortenzijos yra atsparios šalčiui, žydi ant šiųmečių ūglių, tad rekomenduojama kiekvieną pavasarį genėti, tai skatins naujų ūglių susidarymą. Be šių jau paminėtų augalų Lankavoje galite įsigyti ir Ląstūnių, Veigelių, Lanksvų, Azalijų ir dar daug kitų veislių gėlių ir krūmų.

Vaismedžiai ir vaiskrūmiai

Be įprastų sodinukų, tokių kaip obelys, kriaušės ir kitos vaismedžių rūšys siūlome išbandyti ir šiek tiek egzotiškesnes veisles. Lankavos lauko ekspozicijoje galite rasti platų pasirinkimą Aktinidijų. Tai augalas vedantis kivius primenančius vaisius, kuriuose gausu vitamino C. Aktinidijų augimas primena vijoklį, jis gali kopti įvairiomis atramomis. Vaisiai noksta nuo rugsėjo iki spalio pabaigos, tačiau, kad duotų vaisių, netoliese turi būti tos pačios rūšies vyriškos formos augalas.

Norintys neįprastų uogų ar vaisių galite įsigyti šilkmedžio ar sausmedžio sodinukų. Šilkmedis auginamas kaip medis,  jis gali užaugti iki 5 metrų aukščio. Veda juodos arba baltos spalvos vaisus, kurie sunoksta antroje liepos pusėje, jų skonis saldžiarūgštis, saldus, sultingas, jie gali būti vartojami ir žali, ir vėliau perdirbti. Kitas dėl savo labai vertingų uogų auginamas augalas – sausmedis. Vaisius veda anksti – antraisiais ar trečiaisiais metais po pasodinimo, tačiau jam reikalingas kryžminis apdulkinimas, todėl augalas klesti tik šalia kitų rūšių. Uogos yra vertingas kasdienio raciono priedas – jose gausu vitaminų, mikroelementų.

Tarp naujienų rasite ir arktinių, bei juodųjų aviečių sodinukų. Uogas galėsite naudoti šviežiam valgymui, uogienėms, sultims, šaldymui. Avietėms tinka saulėtos arba dalinio pavėsio augimo vietos. Taip pat – įvairių rūšių aronijų, ožerškio ir kitų rūšių vaiskrūmių ir vaismedžių.

Spygliuočiai

Augalų ekspozicijoje galėsite rinktis iš spygliuočių augalų gausos – kadagiai augantys kolonomis, šliaužiantys žeme kaip kilimas arba formuojami. Kadagiai įprastai klesti net ir skurdžioje dirvoje, todėl juos galima sodinti net ir sudėtingomis sąlygomis. Kadagys yra lėtai auganti augalas pasiduodantis formavimui, tačiau tai reikėtų daryti jau nuo pirmųjų metų. Skirtingos veislės yra skirtingų spalvų, tad galėsite priderinti prie jau esamų augalų.

Norintys labiau dekoratyvinių spygliuočių galite rinktis kėnį, kalninę pušį ar eglę. Nuo mini veislių,  kurias galėsite sodinti tiek alpinariumuose, tiek ant kapų iki medžių užaugančių iki 4 metrų ir daugiau. Kaip ir kiti spygliuočiai augalai jie tinkami sodinti ir sudėtingesnėmis sąlygomis į mažiau maistingą dirvą, gali pakelti sausrą ar nuolat šviečiančią saulę. Kaip ir kitus spygliuočius formuojant galėsite jiems suteikti norimą formą.

Dekoratyviniai augalai

Savo grožiu ir ypatingu aromatu kitiems dekoratyviniams augalams nenusileidžia iš už Atlanto atkeliavusios Visterijos. Nors įprasta manyti jog jos auga tik šiltomis sąlygomis, tačiau šiuolaikinės veislės yra atsparios ir nemenkiems šalčiams, todėl jas vis dažniau renkasi ir Lietuvoje. Daugelis Visterijų žydi du kartus per sezoną, todėl įspūdingo grožio žiedais ir jų skleidžiamu kvapu galėsite mėgautis ilgą laiką. Visterijos pakankamai stipriai auga, gali pasiekti ir 10 metrų aukštį, tačiau joms reikia stiprių atramų, kad šakos turėtų kur vytis.

Savo sodo ar kiemo teritoriją galite pažymėti anksti pavasarį žydinčiais Raipsto krūmais. Tai nereiklus augalas, kuris savo žiedus dovanoja nuo balandžio iki gegužės mėnesio. Auga iki 1,5 metro aukščio ir tiek pat pločio, o spalvų įvairovė leis išsirinkti kiekvienam.

Be šių išvardintų augalų rasite ir daugybę kitų, kuriais taip pat galėsite pagyvinti savo gėlių darželį, balkonus ar terasas, o jei reikės įrankių, trąšų ar kitų priemonių, kad jūsų augalai klestėtų, visa tai taip pat rasite pas mus.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.