Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Medienos apsauga ir dekoravimas

Medis yra optimali statybinė medžiaga, be kurios statyboje neįmanoma išsiversti. Ši medžiaga labai vertinama tiek tradicinėje, tiek modernioje architektūroje. Tačiau tinkamai neapdorotą medieną neigiamai veikia daugybė aplinkos veiksnių – drėgmė, saulės UV spinduliai, pelėsis, grybai, techniniai kenkėjai. Siekiant prailginti medienos patvarumą ir atskleisti pačias geriausias jos estetines savybes, šią medžiagą reikia tinkamai apsaugoti. Šiame straipsnyje „Lankavos“ dažų skyriaus darbuotojai pataria, kaip efektyviai apsaugoti ir dekoruoti medinius paviršius.
Geriausias rezultatas gaunamas medinį paviršių apdorojus trimis etapais: įmirkymas, gruntavimas ir dažymas.Jeigu darbus atliekate lauke, darbų atlikimui pasirinkite tinkamą laiką. Oras turi būti ne vėjuotas ir sausas. Labai svarbu, kad ant medinio paviršiaus nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai, kurie gali per greitai išdžiovinti dengiamą paviršių.
Prieš gruntuodami paviršių medienos apsaugos priemonėmis, patikrinkite, ar jis sausas, švarus, nepažeistas grybinių ydų ir kitų kenkėjų. Jei reikia – nušveiskite, nušlifuokite, pašalinkite senų dažų likučius. Tačiau, jeigu pažeistą paviršių galima nuvalyti, nuplauti, tai viduje įsiveisusį užkratą pašalinsite tik naudodami antiseptikus.


Medinis paviršius gruntuojamas vieną kartą medienos apsaugos gruntu, teptuku padengiant paviršių taip, kad būtų įsotintas visas paviršius. Gruntavimas sustiprina medinio paviršiaus drėgmės barjerą, pagerina apsaugą nuo grybinių ydų bei UV spindulių ir gerai paruošia paviršių tolesniam apdorojimui.
Prieš tolesnį apdorojimą patikrinkite, ar nugruntuotas paviršius visiškai išdžiūvęs.
Medinių paviršių eksploatuojamų lauko sąlygomis apdirbimui rinkitės tokias priemones, kurios užtikrina atsparumą atmosferos poveikiui (ultravioletiniams spinduliams, krituliams).Padenkite paviršių tinkama medienos apsaugos priemone 2 arba daugiau kartų. Dviem sluoksniais padengtas paviršius yra atsparesnis atmosferos poveikiui, patvaresnis ir tolygesnio atspalvio. Dažomą paviršių saugokite nuo purvo, drėgmės ir vabzdžių.
Denkite paviršių plonu sluoksniu, medienos plaušų kryptimi. Po kiekvieno sluoksnio paviršiaus atspalvis taps sodresnis ir bus užtikrinta geresnė paviršiaus apsauga.
Iš plačios medienos apsauginių ir dekoravimo priemonių pasiūlos gamos vertėtų išsirinkti tas medžiagas, kurios charakterizuojamos dideliu apsaugos efektyvumu ir kartu ribotai veikia žmogaus sveikatą ir supančią aplinką. Tinkamas medžiagos ar jų sistemos parinkimas, atsižvelgiant į nudažytos medienos eksploatacijos sąlygas pastatų viduje ir išorėje  prailgins medienos atsparumą ir jos estetišką išvaizdą.

Visas medienai apsaugoti reikalingas priemones įsigysite užsukę į UAB „Lankava“ dažų skyrių. Profesionalūs konsultantai suteiks dar daugiau informacijos ir padės išsirinkti pačius tinkamiausius produktus. Dažų skyriaus tel. nr. 8-315-55975.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.