Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Medelių balinimas

Vienas iš svarbiausių sodo darbų rudenį – medelių  balinimas. Daugelis sodininkų daro klaidą medelius balindami pavasarį. Tačiau pavasarį, ypač kai jau sprogsta pumpurai, šis darbas nebeturi savo reikšmės. Medžius reikia balinti rudenį – tokiu būdu medelių kamienai apsaugomi nuo staigių temperatūros pokyčių žiemą, nuo žievės pleišėjimų, be to, sunaikinami kenkėjai ir ligų sukėlėjai.
Žiemą, o ypač pavasarį, vaismedžiams labai pavojingi temperatūros svyravimai. Neretai antroje žiemos pusėje dieną oro temperatūra pakyla iki pliusinės, o naktį nukrinta iki kelių ar net keliolikos laipsnių šalčio. Saulės įšildytuose kamienuose sužadinami audinių gyvybiniai procesai, be to, įvyksta ir kitų fiziologinių pakitimų ląstelėse, kurie sumažina jų atsparumą šalčiams. Staigus temperatūros kritimas naktį tokius audinius gali sužaloti. Po metų kitų, stipriau pažeistose kamieno dalyse atsiranda atvirų žaizdų. Tokie pažeidimai dažniau pastebimi lepesnių veislių ir senesnio amžiaus obelų ir kitų vaismedžių kamienuose. Lengvose dirvose po sausų metų kamienų pažeidimo pavojus dėl temperatūros kitimo dar didesnis. Audinių jautrumas tokiam pažeidimui padidėja, kai kamiene yra neužgijusių žaizdų, pavyzdžiui, išpjauta šaka. Pažeistus kamienus sunku gydyti, todėl juos reikia saugoti, kad kuo mažiau būtų pažeidžiami. Nubalinus medelio kamieną, pastarasis smarkiai neįkaista, todėl temperatūros svyravimų įtaka stipriai sumažėja.
„Lankavos“ profesionalai pataria:

  • Medelius balinkite rudenį, kai sausa ir nėra šalnų.
  • Prieš balinant, ant žemės patieskite polietileno arba audinio atraižą, tada metaliniu šepečiu ar grandikliu švariai nuvalykite žievės atplaišas, kerpes, samanas.
  • Nukritusias atplaišas surinkite ir sudeginkite, kad žiemai įsikūrę kenkėjai nepasklistų po sodą orui atšilus.
  • Tam, kad balinimo skiedinys geriau priliptų prie žievės, galite įmaišyti 2 proc. medžio klijų ar nugriebto pieno. Į kalkių skiedinį taip pat galite įmaišyti molio arba karvės mėšlo. 

Medelių balinimui naudojamas 20 proc. šviežiai gesintų kalkių skiedinys su 3 proc. mėlynojo akmenėlio (vario sulfato) priedu. Norint dar geriau apsaugoti medelius, balinimui galima naudoti ir specialius vandens emulsinius dažus. Šie dažai su 2 proc. sisteminio fungicido priedu tinka ne tik kamienams baltinti, bet ir žaizdoms gydyti, taip pat kamienų apsaugai nuo nekrozių.

Apsilankykite „Lankavos“ parduotuvės sodo ir daržo prekių skyriuje, kuriame galėsite įsigyti jau paruoštus mišinius medelių balinimui, kuriuos reikia tik atsiskiesti vandeniu. Medelių balinimo mišiniai sufasuoti į Jums patogias pakuotes: dėžutes, maišelius, kibirėlius. Patyrę „Lankavos“ sodo ir daržo prekių skyriaus darbuotojai visada patars, paaiškins ir padės įsigyti pačius tinkamiausius produktus viso Jūsų sodo priežiūrai.

Parduotuvę „Lankava“ rasite Alytuje, Kepyklos g. 17. Daugiau informacijos galite teirautis ir telefonu 8-315-55568.

 

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.