Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kokių durų reikia Jūsų būstui

Apie duris verta pradėti mąstyti jau tada, kai pradeda kilti namo sienos. Reikėtų numatyti tikslią jų vietą, aukštį ir plotį. To nepadarius, vėliau gali tekti paploninti piniginę didesne suma, nei planavote, nes nestandartinių durų kaina, palyginti su standartinėmis, yra žymiai didesnė.

Angos aukštis standartinėms durims siekia 2,05– 2,15 cm, plotis – 70, 80 ar 90 cm, o sienos storis – apie 12 cm. Durų standartų yra daug ir, jei norite durų pagal savo interjerą, skonį ir kokybiškų, geriausia rinktis vieną kurį nors. Žinoma, visos vidaus durys turėtų derintis bendroje Jūsų būsto architektūrinėje koncepcijoje ir proporcijose. Durų spalvos, rankenos ir kiti puošybos elementai ne mažiau svarbūs kriterijai, renkantis duris, nes durys statomos ilgam.
Pasirinkite patogų durų dydį ir tinkamiausią atidarymo kryptį.
Durys į tualetą anksčiau būdavo 60 cm pločio, tačiau juk į tą patalpą vaikštoma ne taip jau retai, taigi patogiau bus, jei durys bus platesnės – 70 arba 80 cm. Gyvenamojo kambario durys irgi neturi būti pernelyg siauros – geriausia, jeigu jos bus apie 80 cm, ypač jeigu kambarys nedidelis, nes plačios durys vizualiai išplečia erdvę. Į svetainę irgi reikėtų platesnių durų – apie 90–100 cm.  Jokių taisyklių nėra – tiesiog verta pagalvoti apie patalpos paskirtį ir pasirinkti patogų durų plotį bei aukštį. Į kurią pusę atidarinėti duris, priklauso nuo to, kokias patalpas jos jungia, patalpų dydžio, išsidėstymo bendroje erdvėje, elektros lizdų vietos. Geriau rizikuokite taupydami tiems įrenginiams, kuriuos nesudėtinga ir nebrangu pakeisti. Duris pakeisti nesudėtinga, tačiau nepigu.

 

Duris rinkitės atsižvelgę į jų eksploatacines savybes
Vidaus durys gaminamos iš medienos drožlių plokščių, paviršius gali būti dažytas, dengiamas aukšto slėgio laminatu. Jų yra įvairių, daugiau ir mažiau atsparių trinčiai, todėl verta rinktis pagal patalpos paskirtį. Paviršius gali būti dengiamas ir natūraliu medienos lukštu. Kita patogi vidaus durų varčios konstrukcija – kartoninio korio užpildas. Žmonės kartais baiminasi, kad šis užpildas lengvas ir nepatvarus, tačiau tokia durų konstrukcija idealiai pritaikyta vidaus patalpoms – ji pakankamai tvirta, atspari, lengva ir nebrangi. Kas siekia natūralumo ar prestižo – vidaus duris perka arba gaminasi iš medžio masyvo. Jei ruošiatės įsigyti duris vonios kambariui, rekomenduojama rinktis duris, kurių apačioje yra įstatytos ventiliacijos groteles, užtikrinančios tinkamą vonios kambario vėdinimą. Nepamirškite, kad individualaus namo katilinėje turi būti priešgaisrinės durys – šiam atvejui gamintojai turi metalinių durų. Jų išvaizda nuo kitų vidaus durų visiškai nesiskiria.
Lygindami durų modelius nepamirškite atkreipti dėmesį į jų spynas, rankenas, vyrius, taip pat ir į stiklą bei montavimo darbų kainą.
Jei renkatės šarvuotas duris
Pagrindinė šarvuotų durų paskirtis – apsaugoti nuo nepageidaujamų lankytojų bei užtikrinti būsto šeimininko privatumą. Šarvuotų durų patikimumas daugiausia priklauso nuo užrakto, o ne nuo pačių durų. Spyna − pagrindinis kriterijus, lemiantis būsto saugumą. Duryse sumontuotų metalinių konstrukcijų storis visiškai nesvarbus, jei jose sumontuota nekokybiška spyna. Be abejo, grąžtu galima išgręžti bet kokią spyną, tačiau svarbu, kiek tai užims laiko. Šiandien nemažai užsakovų pasirenka vieną nedidelę, tačiau kokybišką ir funkcionalią spyną.
Šarvuotas duris geriausia montuoti prieš remontuojant butą, nes po durų montavimo vis tiek reikia daryti vidaus apdailą aplink duris. Jeigu Jūsų butas jau gražiai sutvarkytas ir nusprendėte įsigyti saugias šarvuotas duris, turėkite omenyje, kad po montavimo gali tekti naujai dažyti ar klijuoti tapetais koridorių. Jūsų koridorius bus sutvarkytas tik tuo atveju, jeigu būsite užsisakę durų angos apdailą, kuri gaminama iš tos pačios medžiagos, kaip ir durų vidinė apdaila.
Didžiausias durų pasirinkimas Pietų Lietuvoje
Jei pastaruoju metu Jums teko rinktis ir pirkti duris, puikiai žinote, kad tai padaryti nėra paprasta. Alytuje veikia nemažai atskirų nedidelių salonų, kur galite įsigyti tik vieno ar kelių gamintojų duris, nedidelį modelių ir spalvų pasirinkimą, o juk pasirinkimas turėtų būtų kuo įvairesnis. „Lankavos“ parduotuvėje rasite didžiausią durų saloną Pietų Lietuvoje. Čia galėsite įsigyti įvairios paskirties, konstrukcijos ir dizaino durų. Patyrę „Lankavos“ konsultantai patars, kokios konstrukcijos durys tinkamiausios Jūsų būsto patalpoms, kokie turėtų būti užraktai ir rankenos.


 

UAB „Lankava" durų centro vadybininkas Edmundas Babavičius

Viena iš sąlygų, kad durys tarnautų ilgai – kokybiškas jų sumontavimas. Jei neturite būtinų durų montavimo įgūdžių, į pagalbą galite pasikviesti „Lankavos“ specialistus. Skirtingų konstrukcijų durys turi savų ypatumų, į kuriuos būtina atsižvelgti montuojant duris, skaičiuojant apdailą, montuojant durų atidarymo mechanizmą ir pan. „Lankavos“ profesionalai atsakys į visus Jūsų klausimus. Maloniai laukiame Jūsų „Lankavos“ parduotuvės durų ir langų centre, tel. 8-315-55956.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.