Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kas metai auganti Alytaus įmonė „Lankava“

 Su šiuolaikiniais pokyčiais suspėti nėra lengva. Bet vadovaudamasi seniai išgludintomis vidinės veiklos filosofinėmis nuostatomis, įmonė drąsiai neria į naujoves, tobulėja, ieško ir auga ten, kur yra jos klientų. O tada ir sėkmė traukia sėkmę.

„Lankavos“ veiklos 25-mečio išvakarėse įmonės direktorių Mantą KARALIŲ kalbina Aldona KUDZIENĖ.

 

25-erius metus gyvuoja „Lankava“, tiek metų girdimas šis pavadinimas, bet, ką jis reiškia, turbūt žino tik patys lankaviečiai. Lankava, kas tai?

Įmonę įkūrė keli vietos verslininkai. Lankava – tai upelis, tekantis Noragėlių kaime Lazdijų rajone. 1994 metų gegužės 23 dieną steigiamai bendrovei tokį vardą parinko vienas iš įmonės įkūrėjų bei pirmasis ir ilgametis vadovas a.a. Albinas Jurgelionis. Jo iniciatyvos, sprendimai padėjo pamatus „Lankavos“ egzistavimui ir augimui.

 

Tapote svarbia Alytaus verslo dalimi. Akcentuokite svarbiausius pasiekimus.

Didžiausias mūsų pasiekimas yra tai, kad įmonė nuolat auga, kad išlaikėme kompetentingų darbuotojų branduolį – daugiau kaip dešimt metų dirba didžioji dalis žmonių. Mums labai svarbu ir tai, kad atlaikome didžiųjų prekybos centrų konkurenciją. Svarbu, kad esame lietuviško, vietinio kapitalo įmonė, socialiai atsakinga, pati organizuojanti ir prisidedanti prie įvairių socialinių akcijų.

 

Kokie veiklos metai per tą ketvirtį amžiaus buvo sunkiausi?

Turbūt kaip ir daugumai verslų – 2008–2010 metai. Skaudžiausia mums buvo tai, kad teko sumažinti darbuotojų skaičių.

 

O prognozuojamai naujai ekonomikos krizei ruošiatės?

Visi kalba apie krizę, tik niekas nepasako, kokia ta krizė ir kada bus. Mes stengiamės auginti įmonę, didinti jos vertę, būti kiek galima labiau finansiškai stipresni, kad numatomos krizės, kuriomis esame gąsdinami, kuo mažiau mus paveiktų.

 

Kelią į „Lankavą“ šiandien žino beveik kiekvienas alytiškis bei daugelis kitų šalies miestų gyventojų. Bendrovė savo valdas Alytuje tik platino, bet vietos per tą ketvirtį amžiaus nepakeitė. Kokį prekybos plotą mūsų mieste valdote? Kaip manote, kodėl esate populiarūs?

Kepyklos gatvėje yra mūsų įmonės centrinė vieta. Valdome apie 6 tūkst. kvadratinių metrų prekybinio ir sandėliavimo ploto. Mažmeniniuose pardavimo skyriuose stengiamės laikyti kiek galima platesnį asortimentą ir konsultuodami pasiūlyti geriausią variantą mūsų klientui. Taip pat čia įsikūrę didmeninio pardavimo ir elektroninės parduotuvės skyriai. Jie padeda vykdyti pardavimą kituose Lietuvos regionuose. Didmeninio skyriaus aktyvaus pardavimo vadybininkai daugiau specializuojasi darbui su įmonėmis, viešaisiais pirkimais, taip pat stengiasi aptarnauti individualius klientus, kurie stato ir remontuoja. Elektroninė parduotuvė siūlo platų asortimentą Lietuvos mastu. Turbūt šie veiksniai mums padeda būti populiariems.

 

Šiuo metu turite 4 filialus: Simne, Dauguose, Vilniuje ir Druskininkuose. Naujausias, vos pernai pakvietęs pirkėjus, yra Druskininkuose. Ką, kur siūlote?

Simne ir Dauguose yra mažo formato parduotuvės. Čia klientai ras dalį viso mūsų asortimento. Vilniuje pagrindiniai pirkėjai yra statybinės organizacijos. Šiame filiale vykdome statybinių medžiagų didmeninę prekybą. Druskininkų filiale – statybinės medžiagos, dažai bei sodo ir daržo prekės. Kadangi šį filialą atidarėme tik praėjusių metų rugsėjo 1 dieną, asortimentas bus formuojamas pagal klientų poreikį. Didžiausias prekių asortimentas yra Alytuje bei el. prekybos platformoje.

 

UAB „Lankava“ yra ne vienos organizacijos narė. Kas taip pat yra mokymasis. Kokios tai organizacijos?

„Lankava“ yra organizacijų UAB „Jungtinis tiekimas“, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos ir VšĮ „Kepyklos gatvės prekybos ir paslaugų miestelis“ narė.

Labai džiaugiamės įsitraukę į „Jungtinį tiekimą“. Tai – profesionali, patikima, atvira naujovėms, sparčiai besiplečianti komanda, ieškanti produktyvių ir rezultatyvių darbo metodų su gamintojais bei partneriais. Ši bendrovė yra pirkimų bendrovė, atstovauja Lietuvos bei užsienio gamintojams ir platina jų gaminamą produkciją mažmenine ir didmenine prekyba užsiimančioms įmonėms. Prieš dešimtmetį bendrovė tapo organizacijos EURO-MAT, vienijančios statybinėmis medžiagomis prekiaujančias Europos įmones, akcininke. Šiemet „Jungtinis tiekimas“ vienija penkiolika įmonių Lietuvoje. „Lankava“ aktyviai dalyvauja šios įmonės valdyboje.

2011 metais buvome iniciatoriai įkurti viešąją įstaigą „Kepyklos gatvės prekybos ir paslaugų miestelis“, kurios vienas pagrindinių uždavinių – sujungti smulkųjį vietinį verslą ir padėti jam vykdyti veiklą Kepyklos gatvėje.

 

Pakalbėkime apie darbuotojus. Komandos branduolys tvirtas, turintis ilgametės patirties. Bet juk augate, reikia naujų žmonių. Pritraukti talentingų darbuotojų šiandien niekam nėra lengva: jie išvykę arba jau dirba kitur. Kaip Jums pavyksta?

Šiuo metu „Lankavoje“ dirba 120 darbuotojų. Pritraukti, išlaikyti juos padeda suformuota įmonės vidaus kultūra, kurią sudaro įmonės misija, vizija, tikslai bei vertybės, kuriomis visi įmonės darbuotojai stengiasi vadovautis. Taip pat turime Etikos kodeksą ir personalo politiką, kurią esame pasitvirtinę. Personalo politikoje pagrindinis akcentas yra piniginis atlygis. Jį stengiamės, remdamiesi pareigybėmis, išlaikyti didesnį nei yra vidutinis pareigybės atlyginimas, mokamas Alytuje.

Mums, kaip prekybinei organizacijai, dalis sėkmės priklauso nuo darbuotojų. Jei darbuotojams čia yra gerai, jie jaučiasi gerai, tai jie sėkmingai atlieka ir savo pareigas. Tada gerai ir įmonei. Mes kaip vadovai labai džiaugiamės savo darbuotojais, stengiamės kiek galima sudaryti jiems geresnes sąlygas čia dirbti.

Galima sakyti, kad visur žmonėms užkliūva per didelis administracijos specialistų skaičius. „Lankavoje“ tokia tendencija nepastebima.

Administracijos darbuotojų skaičius mūsų įmonėje procentaliai galėtų būti didesnis, bet mes išlaikome mažesnį.

 

Esate socialiai atsakinga įmonė. „Gerumo žvaigždę“, kurią stokojantiesiems nešate nuo 2007 metų, praėjusių metų pabaigoje jau įžiebėte 12 kartą. Kiekvienais metais daug besikreipiančiųjų paremiate finansiškai. Pagalba prašančiajam – malonė ar pareiga? Kaip Jūsų darbuotojų bendruomenė į tai reaguoja?

Rėmimas – tai neatsiejama įmonės veiklos dalis ir, galima sakyti, pareiga. „Lankava“ yra įkurta vietos verslininkų, jai augti padėjo vietos gyventojai, todėl įmonė privalo prisidėti prie socialinių Alytaus miesto ir rajono veiklų. Taip pat prisidedame ir prie kitų organizuojamų iniciatyvų. Mūsų darbuotojai prisideda ne tik organizuodami šią iniciatyvą, bet ir savo asmeninėmis lėšomis.

 

Ar klientams yra svarbu, kad bendrovė yra socialiai atsakinga?

Jei aš esu klientas, tai man svarbu. Čia jau turėtų patys pirkėjai atsakyti. Jie pirkdami prisideda prie kiekvieno socialinio projekto.

 

Kokių tikslų turite ateičiai?

Pagrindinis – toliau stiprinti pozicijas, Pietų Lietuvos klientams siūlyti aukštesnės kokybės prekių, paslaugų bei gerą apsipirkimo patyrimą. Stiprinti el. prekybos platformą. Šiems tikslams įgyvendinti investuojame į mažmeninės prekybos skyrius, IT, darbuotojų mokymus ir pan.

 

 

Kas yra Jūsų klientai?

Statybinės organizacijos, biudžetinės įstaigos, meistrai, kurie užsiima individualia veikla, individualūs klientai ir pan. Stengiamės apimti įvairių kategorijų klientus, vykdydami prekybą įvairiais pardavimo kanalais: mažmenine prekyba, el. prekyba, didmenine prekyba bei aktyvius pardavimus. Taip pat turime klientų, kuriems reikia ne tik prekių, bet ir paslaugų, tokių kaip sodo technikos servisas, įrankių nuoma, stiklo pjovimas, metalų pjovimas, prekių pervežimas ir pan. Stengiamės atsižvelgti į klientų poreikius ir įsivesti į savo asortimentą reikalingą prekę ar paslaugą.

 

Skaitytojams būtų įdomu žinoti, ar Jūs, Jūsų darbuotojai savo buitį taip pat gražina „Lankavoje“ perkamomis medžiagomis?

Darbuotojai apsiperka „Lankavoje“, jiems yra suteikiamos geresnės sąlygos apsipirkti, tai yra viena iš personalo politikos dalių.

 

Truputį apie save…

Esu vedęs, turiu 3 vaikus, gyvenu Kaune. Įmonės vadovu esu nuo 2008 metų.

Mano darbe svarbus veiksnys yra „Lankavos“ bendruomenė, kurioje dirba geri darbuotojai, tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityse. Apskritai Alytus yra gerų žmonių miestas. Šiltų žmonių. Atvažiuoti iš Kauno nėra sunku, kai yra darbo ir bendruomenėje gera atmosfera.

 

Ir pabaigai. Kokių akcijų atrakcijų gimtadienio proga rengiate pirkėjams? Rūpi ir tai, kaip darbo kolektyvas paminės veiklos sukaktį?

25-metis mums daugiau pasidžiaugimas, kad esame teisingame kelyje, kad mūsų veikla vyksta remiantis teisingais pasirinkimo principais. O klientams gimtadienio dieną, gegužės 23-iąją, pasiūlysime pigiau įsigyti gerų kokybiškų prekių. „Lankavoje“ – apie 30 tūkstančių prekių nomenklatūra – nuo statybinių iki sodo ir daržo prekių. Gausus asortimentas aukštos ir vidutinės kokybės prekių.

 

 

 

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.