Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kokias spalvas rinktis interjerui

Dažai – vienas populiariausių sprendimų renkantis sienų dangą. Tai universali priemonė, bet kuriai namų patalpai ir visiems interjero stiliams. Norint sukurti jaukią ir harmoningą erdvę tinkamas dažų pasirinkimas gali būti vienas svarbiausių žingsnių, tad prieš priimdami sprendimą gerai viską apsvarstykite arba pasitarkite su profesionalais.

Stilius

Apsispręskite kokio stiliaus norite – minimalistinio, skandinaviško, bohemiško, industrinio, natūralaus, o gal klasikinio ar modernaus. Šis pasirinkimas turėtų atspindėti jūsų skonį ir dažomos erdvės paskirtį. Minimalistiniam stiliui pasirinkite neutralias ir šviesias spalvas. Jos pabrėš erdvės paprastumą ir šviesumą. Skandinaviškame stiliuje taip pat dominuoja šviesios, natūralios spalvos. Šis stilius yra siejamas su šiluma ir jaukumu, o interjeras būna paprastas ir kartu modernus. Bohemiškas stilius išsiskiria žemiškais, šiltais, ryškiais, sodriais atspalviais ir įvairių tekstūrų derinimu. Šiam stiliui taip pat būdingos drąsios spalvos, tokios kaip raudona, oranžinė ar violetinė. Industriniam stiliui tinka šaltos ir neutralios, tamsios spalvos, tokios kaip juoda, tamsiai pilka. Klasikiniam stiliui dažnas renkasi auksinę, raudoną, tamsiai pilką, smėlio atspalvius. Klasikiniame stiliuje vertinama elegancija ir subalansuoti spalvų deriniai. Moderniam stiliui rinkitės neutralias, šviesias spalvas, tačiau galite įtraukti ir ryškias, sodrias spalvas kaip akcentus. Natūraliame stiliuje dominuoja spalvos, kurios atspindi gamtos elementus, tokios kaip žalios, rudos, oranžinės, medžio atspalviai. Šios spalvos suteiks jaukumo jūsų namams.

Spalvų poveikis

Spalvos turi įtakos jūsų nuotaikai, emocijoms, jausmams ir net elgsenai, tad prieš pasirenkant tam tikrą spalvą, įsitikinkite, kad jos poveikis jums bus tinkamas. Šiltos spalvos, tokios kaip raudona, oranžinė ir geltona, dažnai asocijuojamos su energija ir aktyvumu, šaltos spalvos, pvz., mėlyna, žalia ir violetinė, dažnai sukelia ramybės, šaltumo pojūtį. Neutralios spalvos, tokios kaip balta, pilka, juoda ir smėlio siejamos su neutralumu, pusiausvyra ir paprastumu. Jos dažnai naudojamos kaip fonas kitoms ryškesnėms spalvoms arba norint sukurti švarų, elegantišką dizainą. Ryškios ir šviesios spalvos, tokios kaip geltona, rožinė, melsva ir žalia, asocijuojasi su energija, džiugesiu ir pozityvumu. Tamsios ir gilių atspalvių spalvos, pvz., tamsiai raudona, tamsiai mėlyna, violetinė dažnai naudojamos siekiant sukurti elegantiškus ir prabangius dizainus, šios spalvos didina budrumą, ragina mąstyti, skatina kūrybiškumą, tačiau nelabai tinka miegamajam.

Erdvės dydis

Erdvės dydis svarbu renkantis dažų spalvą, nes skirtingos spalvos gali turėti skirtingą optinį efektą. Tinkamai pasirinkus spalvas galėsite vizualiai pakeisti erdvės dydį. Šviesios spalvos, tokios kaip balta, šviesiai pilka, šviesiai mėlyna, gali padidinti erdvės pojūtį, nes jos dažnai atspindi šviesą. Tai ypač svarbu mažoms patalpoms arba kambariams su ribotu natūraliu šviesos kiekiu. Tamsios spalvos, tokios kaip tamsiai raudona, tamsiai mėlyna, violetinė gali padaryti erdvę jaukesnę, tačiau gali trūkti šviesumo, todėl svarbu tinkamai planuoti apšvietimą. Akcentinės spalvos, tokios kaip ryškios raudonos, geltonos arba išskirtinės mėlynos, gali būti naudojamos tam tikrose srityse, siekiant pritraukti dėmesį, bet tai efektyvu didesnėse erdvėse. Kontrastingos spalvos, tokios kaip balta ir juoda, arba šviesios ir tamsios atspalviai, gali sukurti aiškias ribas ir vizualiai suskaidyti didelę erdvę.

Spalvos ir apšvietimas

Renkantis dažus atsižvelkite į apšvietimą, tai gali turėti didelę įtaką dažų spalvai. Jei dažoma erdvė gaus daug natūralios šviesos, tai jums suteiks daugiau laisvės pasirinkimuose. Šviesios spalvos, tokios kaip balta, šviesiai pilka arba pasteliniai atspalviai, puikiai atspindi šviesą ir sukuria jaukią, šviesią atmosferą. Erdvei apšviesti naudojant dirbtinį apšvietimą atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis paveikia spalvas. Šiltos spalvos lempos sukuria šiltą ir jaukią nuotaiką, tuo tarpu šaltos spalvos lempos gali padėti išlaikyti spalvų tikrumą. Mažose erdvėse, kurios nėra gerai apšviestos, geriausia rinktis šviesias spalvas. Jei jūsų patalpose nemažas dirbtinis apšvietimą ir didelis natūralaus šviesos kiekis, galite drąsiai pasirinkti tamsesnes spalvas.

Dažų bandymas

Prieš dažant visas sienas, išbandykite dažus. Šis bandymas padės jums įvertinti, kaip spalva keičiasi skirtingose šviesose ir ar ji jums yra tinkama. Dažus geriausia rinktis, atsižvelgiant į konkretų erdvės apšvietimą ir individualius poreikius, tačiau svarbu suprasti, kad kiekvienas atvejis gali būti unikalus, nebijoti būti kūrybingam ir eksperimentuoti su spalvomis.

Lankavos parduotuvėje galite įsigyti įvairios paskirties dažų. Dažus spalviname pagal kelių gamintojų paruoštas spalvų paletes, todėl spalvų pasirinkimas be galo didelis. O jei reikia patarimo, mūsų komanda visada pasiruošusi Jums padėti.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.