Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kaip išsirinkti žoliapjovę?

Kaip išsirinkti žoliapjovę?

Prasidėjus pavasariui dažnas iš mūsų skubame rūpintis ir gražinti supančią aplinką. Vienas pagrindinių dalykų, kurį tenka atlikti gyvenant name, sode ar sodyboje, tai vejos pjovimas ir jos priežiūra. Kad šis darbas teiktų malonumą, svarbu pasirinkti tinkamą techniką.

Žoliapjovių įvairovė didelė – nuo paprastų mechaninių iki išmaniosiomis programėlėmis valdomų robotų, tad išsirinkti nėra lengva. Tačiau, jei atsakysite sau į klausimą – kur ir kaip naudosite žoliapjovę bei kokį rezultatą norite pasiekti, tuomet pasirinkimas bus paprastesnis. Taip pat pateiksime ir keletą patarimų, į ką verta atkreipti dėmesį, renkantis žoliapjovę.

Vejos dydis ir sklypo reljefas

Kuo didesnė veja, tuo didesnis turėtų būti vejapjovės pjovimo plotis – taip taupysite savo laiką. Tačiau derėtų paminėti, kad jei teritorijoje yra daug medžių, krūmų ar stovinčių daiktų, tuomet technikos plotis neturėtų būti per didelis, kad lengviau būtų laviruoti tarp esamų kliūčių.

Taip pat reikėtų įvertinti tai, ar su vejapjove reikės įveikti stačius šlaitus. Nedideli, iki 10 laipsnių statumo šlaitai įveikiami visoms vejapjovėms, o norint prižiūrėti aukštesnes įkalnes, jau reikėtų labiau išanalizuoti technines galimybes. Įkalnėms ir nuokalnėms geriausia rinktis savaeiges žoliapjoves varomas galiniais ratais, kurios ypatingai palengvina darbą. Galinių ratų pavara geriausiai tinka šienaujant įkalnėje, nes kylant į kalną, priekinės padangos nepraras sukibimo. Taip pat vejapjovę su didesniu galiniu ratu rinkitės jei vejos paviršius labai nelygus. Kuo sudėtingesnis ir nelygesnis paviršius, tuo didesni turėtų būti vejapjovės ratai.

Jei šlaito statumas siekia 10-20 laipsnių, vienas iš pasirinkimų – visais ratais varoma vejapjovė, stabiliau dirbsianti ir ant tokio statumo šlaito.

Stačių šlaitų priežiūrai yra sukurtos ir specialios vejapjovės ant oro pagalvės. Dažniausiai jos naudojamos vandens telkinių krantų pjovimui, kur šlaitas nėra ilgas, bet pakankamai status.

Na ir žinoma, kad bet kokiam reljefui pjauti, dailinant sklypo kraštus, gėlynus galite rinktis krūmapjoves-žoliapjoves. Šia įranga galėsite prižiūrėti tas vietas, kurių nepasiekia įprastos vejapjovės.

Vejapjovių atliekamos funkcijos

Planuojantiems įsigyti techniką vejos priežiūrai, apsvarstykite ką norėsite daryti su nupjauta žole. Norėsite ją surinkti, palikti nupjautą ar sumulčiuoti? Jei norite žolę mulčiuoti, reikėtų ją pjauti bent du kartus per savaitę, nes labai ilgos žolės vejapjovė gali tinkamai nesusmulkinti. Kai kurie modeliai gali tiek žolę surinkti, tiek ją mulčiuoti, tiek ją išmesti per galą arba per šoną.

Vejapjovių tipai

Mažiems ir su įvairiomis kliūtimis plotams gali pakakti ir elektrinės vejapjovės. Šio tipo vejapjovės yra lengvesnės, patogesnės naudojimui, mažesnės sąnaudos prižiūrint, o ir jų kainos žemesnės. Elektrines žoliapjoves dažnai renkamasi prižiūrėti tas vietas, kuriose yra daug kliūčių. Lyginant su benzininėmis vejapjovėmis, jos neturi didelių krepšelių nupjautos žolės surinkimui, tad teks dažniau krepšį tuštinti. Dar vienas minusas – elektrinės vejapjovės darbą riboja elektros maitinimo laidas. Tokio trūkumo nėra akumuliatorinėse vejapjovėse. Akumuliatorinės vejapjovės yra belaidės, todėl mobilios. Šio tipo vejapjovės taip pat priskiriamos prie mažesnių, tad su jomis pjaunant žolę užtruksite ilgiau. Jų varikliai įprastai yra mažiau galingi, tačiau vidutinėmis pjovimo sąlygomis akumuliatorinės vejapjovės puikiai tinka. Renkantis būtent akumuliatorinę vejapjovę įsivertinkite savo pjovimo įpročius, kokio storio ir aukščio žolė bus pjaunama, kad nereikėtų pjaunant baiminantis jog akumuliatorius išsikraus. Skirtingi gamintojai siūlo skirtingų parametrų ir talpos akumuliatorius. Taip pat dalis vejapjovių veikia ne su vienu, o su dviem akumuliatoriais, kas užtikrina ilgesnį darbo laiką.

Didesniems nei 750 m2 žolės plotams rekomenduojam rinktis benzinines vejapjoves. Šios dažnai yra galingesnės, turi daugiau funkcijų, tokių kaip žolės smulkinimas, didelis krepšys, šoninis išmetimas ir kt. Šios funkcijos palengvina didelių plotų priežiūrą. Benzinu varomos vejapjovės – ypač patogios pjauti didesnius plotus, jos neturi laidų, o pjovimo laikas yra ilgiausias, lyginant su kitais variklių tipais. Pasirinkus benzininę vejapjovę reikės susitaikyti su tuo, kad jai reikės papildomos priežiūros – pildyti kuro baką, pilti tepalus, keisti filtrus. Nors varikliai šiais laikais yra labai geri, tačiau užvesti paprastą benzininę vejapjovę užvedamą traukiant virvelę nėra paprasta, tam reikia tiek jėgos, tiek staigių judesių. Patogesnis variantas yra užvedimas paspaudžiant mygtuką.

Vejapjovės pasirinkimas priklauso ir nuo to ar norite važiuoti ar stumdyti ją. Galima rinktis tarp stumdomų, savaeigių, vejos traktoriukų ar net gi vejos robotų. Visų funkcija vienoda, nupjauti veją, tačiau tik nuo jūsų poreikių ir galimybių priklausys kokią ją pasirinksite.

Su vejapjove, kuri valdoma rankomis, patogu lengvai ir greitai judėti tarp kliūčių, apvažiuoti medžius bei gėlynus. Savaeigis modelis turi kintamo greičio pavarą, tad ši funkcija leis optimaliai valdyti vejapjovės greitį nelygioje vietovėje.

Vejos traktoriuku komfortiškai nupjausite nuo vidutinio (10-30 arų) iki didelio ploto (30 ir daugiau arų) veją. Jei laiko vejos priežiūrai neturite visai, specialistai rekomenduoja pasidomėti vejos roboto galimybėmis. Paruošus roboto darbo lauką ir nustačius pjovimo planą, jis savarankiškai darbuosis visą sezoną, o smulkius kai kurių modelių veiklos pakeitimus galima atlikti mobiliojoje programėlėje. Vejos robotu taip pat galima pjauti didelius plotus, kurie gali svyruoti nuo 2,5 iki 50 arų, tačiau reikia įvertinti kiek yra kliūčių. Sodams bei kiemams, kuriuose auga daug medžių, krūmų ar gėlių, geriau rinktis siauresnę, manevringesnę vejapjovę. Vejos robotai labai manevringi, tačiau sukinėdamiesi tarp daugybės augalų ir dekoracijų užtrunka laiko. Robotą geriausia rinktis lygiai sodo vejai.

Na, o jei vis dar neapsisprendėte kuri žoliapjovė jums labiausiai tinkama, mūsų specialistai visada pasiruošę patarti ir padėti išsirinkti. Mūsų parduotuvėje rasite vejos traktorių, benzininių, elektrinių bei akumuliatorinių vejapjovių, krūmapjovių, rankinių įrankių žolės priežiūrai, bei įvairių dalių, kad jūsų darbas būtų kuo patogesnis ir lengvesnis. 

 

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.