Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kaip išsirinkti tinkamą stogo dangą?

Vykdant namo statybas vienas svarbiausių darbų yra stogo dengimas. Renkantis medžiagas kyla daug klausimų, kaip išsirinkti tinkamą, kaip jį prižiūrėti, kokios techninės galimybės? Tam, kad stogas džiugintų ilgus metus ir gyvenimu name galėtumėt mėgautis, be didelių papildomų darbų patariama stogo dangą rinktis kruopščiai ir atsakingai. Kad užtikrintumėte kokybę ir ilgaamžiškumą atsižvelkite į pagrindinius veiksnius, kuriuos pateiksime šiame straipsnyje.

Stogo danga pagal namo konstrukciją

Pirmiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai namo konstrukcija. Nuo jos priklausys, kokia stogo danga jums yra tinkama, nes kiekvienas tipas gali atlaikyti atitinkamo svorio stogo dangas. Kiekviena stogo danga turi savo specifikacijas, kuriose yra nurodoma jų svoris, kitos savybės, tai reikėtų įvertinti dengiant karkasinių, mūrinių, rastinių namų stogus. Sunkesnės dangos, tokios kaip betoninės ar keraminės čerpės, gali reikalauti tvirtesnės stogo konstrukcijos, tad jos puikiai tiks rastiniams arba mūriniams namams. Karkasiniams namams arba renovuojamiems mediniams pastatams, kurių konstrukciją galėjo paveikti laikas rekomenduojama rinktis šiferį, ar plieninę stogo dangą.

Stogo danga. Kaip išsirinkti tinkamą. Šiferis ir skardinis stogas

Svarbus aspektas stogo nuolydis. Skirtingoms dangoms yra pateikiamos rekomendacijos – plokštiems stogams (nuo 7 iki 14 laipsnių) tinka bituminės čerpės, o statesniems stogams (nuo 16-17 laipsnių) – keraminės ar betoninės čerpės. Kai kurie dangų tipai, pavyzdžiui, metalinės čerpės, plieniniai lakštai, gali būti montuojami ant įvairių nuolydžių stogų, o kiti, pavyzdžiui, šiferis, tinka tik statesniems stogams.

Ilgaamžiškiausia stogo danga - betoninės ir keraminės čerpės

Kiekviena stogo danga turi jai būdingas savybes, montavimo ir priežiūros reikalavimus. Ilgaamžiškiausia medžiaga, tai betoninės ar keraminės čerpės, jos garantuoja puikų atsparumą oro sąlygoms bei aplinkos poveikiui, tačiau yra vienas brangesnių pasirinkimų. Vienas plačiausių pasirinkimų tai plieninė stogo danga, kurią lengvai ir greitai sumontuosite, o jos priežiūra bus minimali. Ši danga yra lengva, tad tiks bet kokiai namo konstrukcijai. Bituminius ar beasbestinius lakštus renkasi tie, kurie vertina ne tik kokybę, bet ir tokias savybes, kaip tylumas, o spalvų įvairovė leis kiekvienam išsirinkti pagal savo norimą stilių.

Kaip išsirinkti stogo dangą. Keraminių čerpių stogo danga

Lankavos parduotuvėje galėsite įsigyti visų tipų stogo dangą iš patikimų ir pasaulyje bei Lietuvoje gerai žinomų gamintojų, tokių kaip „Hanbud“, „Eternit“, „Ruukki“, „Wienerberger“, „Monier“, „Benders“, „Budmat“, „Technonicol“ bei kitų stogo dangų asortimento. Gaminiai yra pagaminti pagal aukščiausius standartus ir atitiks išrankiausių klientų lūkesčius.  Kiekvienas gamintojas specializuojasi į skirtingus produktus, tad prieš priimdami galutinį sprendimą, pasitarkite su stogo dangų specialistu, kuris įvertins jūsų poreikius ir rekomenduos tinkamiausią pasirinkimą jūsų namui.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.