Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

IGLU geoterminiai ir oras/vanduo šilumos siurbliai

Renovuojantys ar statantys naujus namus ir besidomintys šildymo galimybėmis dažnai susimąsto, kurią sistemą geoterminio šildymo ar oras/vanduo įsigyti. Kaip susigaudyti tarp daugybės techninių parametrų ir kaip išsirinkti tinkamiausią šilumos siurblį?

Šilumos siurblys – įrenginys, perduodantis pastatui šilumą, paimtą iš skirtingų atsinaujinančių energijos šaltinių. Oras-vanduo šilumos siurbliai ją siurbia iš oro, o gruntas-vanduo – iš žemės ar vandens. Grunte temperatūra visus metus išlieka pastovi, apie 8 laipsnius, o ore – nuolat kinta. Būtent tai lemia šių sistemų efektyvumo skirtumą – geoterminiai šilumos siurbliai sunaudodami tokį pat elektros energijos kiekį, gali pagaminti apie 2 kartus daugiau šilumos nei oras-vanduo siurbliai.

Oras-vanduo ir gruntas-vanduo šilumos siurblių kaina skiriasi neženkliai. Tam tikrais atvejais gruntas-vanduo šilumos siurbliai yra net pigesni nei oras-vanduo,  kad bendrą sistemos kainą padidina lauko kontūro (kolektoriaus) įrengimo sąnaudos. Dėl to pradinės investicijos, pasirinkus geoterminio šildymo sistemą tampa apie 30 % didesnės, lyginant su oras-vanduo. Dažniausiai tai ir nulemia pasirinkimą. Kitas oras-vanduo privalumas – patogi ir greita instaliacija. Pastato išorėje sumontuojamas išorinis blokas, o viduje – pagrindinis blokas (šilumos siurblys). Šį variantą renkasi tie, kurie turi ribotą žemės plotą, nes ne visur yra sąlygos geoterminio šildymo įrengimui. Geoterminio šildymo įrengimas užtrunka ilgiau, yra sudėtingesnis – reikia įvertinti dirvožemį, įrengti lauko kolektorių bei užregistruoti gręžinį Lietuvos geologijos tarnyboje.

IGLU ALEUT geoterminiai šilumos siurbliai šildymui naudoja geoterminę energiją

Geoterminis šildymas yra efektyviausias, mažiausias sąnaudas užtikrinantis šildymo sprendimas. Jo naudingumas siekia net 650 %, t.y. iš 1 kW elektros energijos galima pagaminti net iki 6,5 kW šiluminės energijos. Šis šildymo būdas itin rekomenduojamas didelio ploto namams, žemesnio energinio naudingumo pastatams, kuriems reikalingas didesnis šilumos kiekis.

Geoterminiai šilumos siurbliai IGLU Aleut naudoja švarią, žemės gelmėse sukauptą energiją, kuri yra ekologiška, priešingai nei, anglis ar kitas iškastinis kuras. Geoterminė energija yra išskirtinai pastovus energijos šaltinis, kuris nepriklauso nei nuo vėjo, nei nuo saulės ir yra prieinamas ištisus metus – efektyviai šildo, ruošia karštą vandenį, o vasaros metu tiekia nemokamą vėsą.

Gruntas-vanduo šilumos siurbliai veikia apie 30 metų, o lauko kontūras (kolektorius) gali būti naudojamas net 100, todėl galima sakyti, kad geoterminio šildymo sistemą reikės įsirengti tik vieną kartą gyvenime. Be to geoterminiai šilumos siurbliai, neturi išorinio bloko, kuris skleidžia triukšmą lauke, o vienintelis viduje stovintis įrenginys pasižymi itin tyliu veikimu.

IGLU Aleut – puikus sprendimas individualiems gyvenamiesiems namams, kaimo turizmo sodyboms bei kotedžams. Galėsite rinktis iš IGLU Aleut pastovios galios geoterminių šilumos siurblių be vandens šildytuvo nuo 5 iki 18 kW, IGLU Aleut WT Pastovios galios geoterminių šilumos siurblių su integruotu vandens šildytuvu nuo 5 iki 18 kW, IGLU Aleut I Kintamos galios (interverinių) šilumos siurblių be integruoto vandens šildytuvo nuo 3 iki 18 kW ir IGLU Aleut WTI Kintamos galios (interverinių) šilumos siurblių su integruotu vandens šildytuvu nuo 3 iki 18 kW.

Geoterminis šildymas gruntas-vanduo taip pat siūlomas ir renovuojamiems ir naujai statomiems daugiabučiams namams bei pramoninės ir visuomeninės paskirties objektams. Tinkamą išsirinksite iš siūlomų IGLU Max Pastovios galios pramoninių geoterminių šilumos siurblių be vandens šildytuvo nuo 24 iki 240 kW.

IGLU Inuit Oras-vanduo šilumos siurbliai šildymui naudoja ore sukauptą energiją

Oras-vanduo sistema yra nesudėtingai įrengiamas ir aplinkai draugiškas šildymo sprendimas. Oras-vanduo sistema reikalauja ~30 % mažesnių pradinių investicijų, lyginant su gruntas-vanduo sistema. Jo naudingumas siekia 300 %, t.y. iš 1 kW elektros energijos galima pagaminti iki 3 kW šiluminės energijos.

IGLU Inuit šilumos siurblių naudingumo koeficientas COP siekia 4,92. Pavyzdžiui šilumos siurbliai naudoja 1 kW energijos tam, kad pagamintų beveik 5 kW šiluminės energijos. Inverterinė – kintamos galios technologija reguliuoja šilumos apkrovą pagal esamą šilumos poreikį, leisdama naudoti energijos tik tiek, kiek jums reikia.

IGLU Inuit oras-vanduo šilumos siurbliai pasižymi išskirtiniu dizainu – kompaktiškas vidaus ir išorės blokų dydis, išorinio bloko korpusas atsparus įvairioms oro sąlygoms. IGLU Inuit pritaikyti šiaurės Europos klimato sąlygoms, efektyviai veikia iki – 25°C. Kad užtikrinti efektyvų šilumos siurblio darbą šaltuoju metų laiku standartinėje lauko bloko įrangoje integruotas kaitinimo elementas užkertantis kelią ledo susidarymui (išskyrus 6 kW, jame komplektuojama atskirai).

Oras-vanduo šilumos siurbliai taip pat pasižymi tyliu vidinių ir išorinių blokų veikimu, kuriuos užtikrina išoriniame bloke panaudoti žemo garso ventiliatoriai. Standartinėje įrangoje esančios antivibracinės gumos ir sifonas taip pat sumažina išskiriamą garsą.

IGLU Inuit šilumos siurbliai skirti šildymui, vėsinimui ir karšto vandens ruošimui. Siūlomi vidiniai blokai su integruotu vandens šildytuvu ir be. Talpus spiralinis 200 l vandens šildytuvas pagamintas iš nerūdijančio plieno kartu su papildomu elektriniu tenu legioneliozės profilaktikai. Geriamas vanduo teka per šilumokaitį, kurį šildo 200 l termofikatas.

Tai optimalus pasirinkimas nedidelio ploto namams, kotedžams. Galėsite rinktis iš IGLU Inuit WTI Kintamos galios oras-vanduo šilumos siurblių su vandens šildytuvu nuo 6 iki 16 kW bei IGLU Inuit I Kintamos galios oras-vanduo šilumos siurblių be vandens šildytuvo nuo 6 iki 16 kW.

IGLU ALEUT, MAX, INUIT šilumos siurbliai pasižymi išmania šilumos siurblio kontrolė su IGLU Home programėle. Itin patogus patalpų oro bei karšto vandens ruošimo temperatūrų reguliavimas, sunaudotos energijos, pagamintos šilumos, SCOP monitoringas, įrenginio būklės darbinių parametrų stebėjimas, įrenginio įjungimas/išjungimas, vėsinimo funkcijos aktyvavimas, energijos sunaudojimo, šilumos pagaminimo bei COP stebėjimas realiuoju laiku, lauko temperatūros atvaizdavimas. Vis tai galima valdyti net ten, kur nėra interneto ryšio, o neturintiems išmaniųjų telefonų, vietoje IGLU Home, galima užsakyti sieninį valdymo pultelį.

Taip pat galimas šilumos siurblio darbo stebėjimas nuotolinio serviso platformoje 24/7. IGLU šilumos siurbliai yra prijungiami prie nuotolinio serviso platformos, kuri padeda laiku aptikti ir išspręsti sistemos trikdžius be meistro iškvietimo į objektą.

IGLU šilumos siurbliuose nevyksta jokie degimo procesai, todėl jie neišskiria aplinkai kenksmingo CO2. Sistema yra 100% saugi, nekelianti gaisro ar sprogimo pavojaus.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.