Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Apie mus spaudoje

Dviem Alytaus miesto nominacijomis įvertintos įmonės „Lankava“ vadovas Mantas Karalius prisipažino, kad darbuotojų negundo nei meduoliais, nei rimbu mojuodamas bara. „Vadovaujamės teisingumo principu – atlyginimai turi būti teisingi, laiku mokami, o su darbuotojais reikia sutarti“.

 „Geidžiamiausio darbdavio“ nominaciją pelniusioje įmonėje šiuo metu dirba 111 žmonių. Ar galėčiau ryt poryt tapti šimtas dvyliktuoju, jeigu išreikščiau tokį savo pageidavimą?

 - Deja ne, - sako pašnekovas. – Šiuo metu laisvų darbo vietų neturime. Plėtros taip pat artimiausiu metu neplanuojame. Nebent vasarą, kai sezonas prasidės.

 Na, taip, galvoju, jei lengva būtų įsidarbinti, tai geidžiamiausia įmone „Lankava“ gal ir nebūtų.

 „Mes niekada nesiekėme būti nei socialiai atsakinga įmone (tai antroji Alytaus metų apdovanojimuose „Lankavai‘ atitekusi nominacija – red.), nei geidžiamiausiu darbdaviu. Tiesiog nuo seno vykdome tokią politiką, kad prisidedame paremdami tuos, kuriems to reikia. Ir į atitinkamus dalykus orientuojamės, formuodami personalo politiką“, - sakė pašnekovas.

 Matyt, ta politika iš tiesų vykusi, nes kadrų kaita įmonėje yra palyginti nedidelė. Daugiau kaip pusė darbuotojų „Lankavoje“ dirba daugiau kaip dešimt metų. Antrą savo darbo dešimtmetį įmonėje skaičiuoja ir jos vadovas.

 Nuo seno sakoma, kad paveikiausios yra dvi auklėjimo formos: rimbas ir meduolis. Nors gal dabar apie pirmąją jau ir užsiminti nelabai galima.

 Tad gal kokiais meduoliais darbuotojai gundomi, kalėdinėmis ar velykinėmis premijomis, tryliktu atlyginimu (buvo ir toks prie ankstesnės santvarkos) ar kokiais cukriniais avinėliais, kad „Lankava“ pripažinta geidžiamiausiu darbdaviu?

 „Vadovaujamės teisingumo principu – atlyginimai turi būti teisingi, laiku mokami, o su darbuotojais reikia sutarti ir susitarti. Kokių nors specialių paskatinimo priemonių neturime, tiesiog žmogaus atlyginimas priklauso nuo darbo rezultatų. Kiekvienas žino, kad kuo geresnius pasiekus, bus ir atitinkamas įvertinimas“, - sakė M. Karalius.

 Pašnekovo teigimu, vidutinis darbo užmokestis įmonėje yra mažesnis negu Lietuvoje, bet jis yra aukštesnis, negu vidutinis darbo užmokestis Alytaus regione.

 Tiesa, direktorius kiek kuklinosi, sakydamas, kad darbuotojai kokiomis nors išlygomis pernelyg nelepinami. Įmonė savo lėšomis draudžia darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų darbe ar pakeliui į jį ir iš jo. Norintys kasmet nemokamai skiepijami nuo gripo, piniginė išmoka skiriama sulaukus šeimos pagausėjimo.

Kalėdiniu laikotarpiu „Lankava“ jau daugelį metų pasipuošia „Gerumo žvaigžde“. M. Karalius sako, kad tai geriausiai žinoma įmonės akcija, nors per metus būna ir daug kitokių.

 „Per metus paramos įvairia forma suteikiame maždaug keturioms dešimtims fizinių ir juridinių asmenų. Tai ir socialinės įstaigos, ir atskiri žmonės. Ir ta parama įvairaus dydžio būna. Nuo seno esame priėmę tokią nuostatą, kad remsime ne sporto renginius, bet teiksime socialinio pobūdžio paramą. Vadovaujamės ir dar viena nuostata – remiame tik Alytaus miesto ir rajono bendruomenę“, - sakė pašnekovas.

 Tiesa, „Lankava“ neseniai atidarė filialą Vilniuje, tačiau į platesnius vandenis su labdaros ir paramos projektais, pasak direktoriaus, plaukti neketina. „Esame savo krašto patriotai, čia kuriame verslą, čia siekiame įgyvendinti savo įmonės viziją ir misiją – būti geriausiais savo srities profesionalais ir naudingiausiais klientams, būti ta įmone, kurioje geras psichologinis klimatas, puoselėjamas tarpusavio pasitikėjimas ir pagarba“, - sakė bendrovės „Lankava“ vadovas M. Karalius.  

Straipsnio šaltinis: http://alytusplius.lt/naujienos/lankavos-vadovas-m-karalius-vadovaujames-teisingumo-principu

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.