Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Kada sėti pomidorus, paprikas ir kitas daržoves

Artėjant pavasariui sodininkai ir daržininkai pradeda rūpintis įvairiomis sėklomis, sodinukais ir reikiamomis prekėmis, kad derlius būtų gausus ir džiugintų ilgą laiką. Užuot viskuo rūpintis paskutinę minutę, rekomenduojama sėją ir sodinimą planuoti išmintingai iš anksto, kad padidintumėte derlių ir išvengtumėte pavasarinio perdegimo.

Pateikiame rekomendacijas kokius darbus kuriuo metu reikėtų atlikti.

Vasario mėnesį jau laikas pasėti saldžiąsias bei aitriąsias paprikas – vėliau pasėjus pradeda nokti labai vėlai, o vėlyvesnės veislės netgi nesuspėja sunokti. Antroje vasario pusėje taipogi galite pasėti ankstyvųjų veislių pomidorus. Šį mėnesį tinkamas metas ir kai kurių gėlių sėklų sėjimui. Tai būtų surfinijos, petunijos, visadžydės begonijos (ledinukai), pelargonijų sėklos.

Kovo mėnesį, kada dažnai dar pasitaiko užšalimai pradėkite sėti ridikus, salotas, rudeninius ir žieminius porus, vasarinius, žiedinius ir Briuselio kopūstus, bazilikus ir laikykite ant palangės. Bazilikus vėliau galima palikti patalpose arba persodinti lauke, kai praeis šalnų pavojus. Šiltnamyje esančiuose sėklų padėkluose galite sėti salierus, porus. Kovas taip pat tinkamas laikas po priedanga sėti daugiamečių žolelių, tokių kaip melisa, rozmarinas, šalavijas, raudonėlis ir čiobrelis sėklas, vasarinius vienmečius augalus, tokius kaip zinija, gvazdikai ir kiti. Kovo antroje pusėje sėjami vėlyvesnių veislių pomidorai. Sėkite pomidorus šiltoje vietoje, ne žemesnėje kaip 18 °C, tinkamai apšviestoje vietoje. Lauke jau galima sėti ir ankstyvųjų veislių pupeles, burokėlius, morkas, špinatus ir laiškinius svogūnus tiesiai į lengvą be akmenų dirvą, skirtą vasaros derliui.

Kovo mėnuo tinkamas persodinti orchidėjas ir kitus kambarinius augalus, kol jie vėl nepradės aktyvaus augimo bei genėti vasarą žydinčius krūmus, rožes.

Šį mėnesį taip pat laikas paruošti dirvą būsimoms vasaros daržovių lysvėms (pomidorams, baklažanams ir kt.), išpurenkite ją ir įpilkite kokybiško komposto.

Metas daiginti ir sėklines bulves, o ankstyvąsias balandžio pirmoje pusėje jau galima ir pasodinti.

Agurkai, kurie augs šiltnamyje sėjami į daiginimo indelius antroje balandžio mėnesio pusėje prieš tai galima padaiginti, kad žinotumėte kurios ir kiek sėklų sudygo. Jeigu ruošiatės auginti agurkus lauke, bet norite ankstyvesnio derliaus, tai jie sėjami balandžio pabaigoje. Tiesiai į dirvą agurkai sėjami kai žemės temperatūra būna 20-21 laipsnis. Pasėjus agurkų sėklas reikėtų pridengti agroplėvele. Taip jie greičiau sudygsta, pavasarinės liūtys nesuplaka žemės, o ir derlius būna anksčiau.

Balandžio mėnesį tiesiai į gerai paruoštą dirvą sėkite ankstyvuosius lapinius burokus ir raudonuosius burokėlius, špinatus, pastarnokus ir vasarines morkas, žieminius kopūstus, vasarines salotas, žirnelius, pupeles, ropes, laiškinius svogūnus.

Antrą pavasario mėnesį rekomenduojama persodinti jaunus pomidorų daigus, kai tik jie bus 8–10 cm aukščio, į didesnį vazoną. Išneškite juos nuo balandžio vidurio į lauką, kad jie sukietėtų ir neaugtų per greitai savo vazonėlyje, o naktį grąžinkite juos į vidų. Po uždanga nuo šalčio galite užsiauginti savo pirmąsias cukinijas ir moliūgus.

Gegužė yra šiltesnės dirvožemio temperatūros mėnuo, tai ideali temperatūra sėkloms dygti. Tai reiškia, kad prieš persodinant į sodo žemę nereikia pradėti sėti patalpose, persodinti sodinukų ar grūdinti augalų. Šį mėnesį galite sėti viską pagal savo norus: špinatus, morkas, pupeles, ropes. Jei daržai yra šalčiui jautriose vietose cukinijas, moliūgus, baklažanus, pomidorus ir agurkus tiesiai į dirvą sodinkite tik sulaukę gegužės vidurio. Pasėję sėklas uždenkite agroplėvele, taip greičiau sudygsta sėklos ir derliaus sulaukiame anksčiau.

Pomidorai yra šiltų orų augalai, kurie netoleruoja šalčio. Pomidorų sėklos sudygsta iki 11 dienų, o iki derliaus nuėmimo užtrunka mažiausiai 74 dienas. Didesnių vaisių pomidorų veisles bus naudinga pradėti auginti patalpose ir persodinti. Tiesiogiai sodinkite mažylius arba vyšninius pomidorus, kurie yra greičiau augančios veislės.

Svogūnai yra ilgalaikiai augalai ir laikomi vienu sunkiausiai auginamų kultūrų. Jie gali būti auginami iš sėklų ar svogūnėlių. Tiesioginei sėjai svogūnų sėklas reikia sodinti kovo pradžioje, o persodinti kai turi 3-4 lapelius. Gegužės pradžioje yra idealu sodinti svogūnų sodinukus tiesiai į sodo žemę, kad iki rugsėjo jie būtų paruošti derliui. Kuo daugiau saulės svogūnai gaus, tuo didesnę galvą jie išaugins. Visoms svogūnų veislėms 90 dienų yra optimalus augimo laikas.

Ridikėliai yra vienos greičiausiai augančių šakniavaisių, kurių derlių galima nuimti vos per kelias savaites, tačiau juos veikia karščiai, tad juos sodinkite iš sėklų gegužės pradžioje, kad jie būtų nuimti prieš aukščiausią vasaros temperatūrą.

Birželį jau galite sulaukti pirmojo derliaus, o tuo tarpu mulčiuokite tarp lysvių, kad apsaugotumėte nuo išsausėjimo.

Oro temperatūros poveikis augalams

Užsiimant sodininkyste derėtų žinoti kokios temperatūros gali paveikti jūsų augalus. Sekite orų prognozes dėl tų augalų, kurie gali būti pažeidžiami šalčio, ir, kai kyla pavojus, uždenkite juos.

Pateikiame specialistų pastabas, kokios temperatūros kaip gali paveikti sodinukus.

Oro temperatūrai krentant nuo 0 iki -1,5 laipsnio galimas lengvas užšalimas: lepūs augalai žūva, o kitai augmenijai tokia temperatūra nedaro jokios žalos.

Nuo -2 iki -3,5 laipsnių yra vidutinis užšalimas: dažniausiai paveikia daugumą augmenijos, labai pažeidžiami vaisių žiedai, lepūs ir pusiau atsparūs augalai.

-4 laipsniai ir žemiau yra stiprus užšalimas: daugumai augalų daroma didelė žala. Esant tokioms temperatūroms, žemė užšąla kietai, o įšalusios žemės gylis priklauso nuo užšalimo trukmės ir stiprumo, dirvožemio drėgmės ir dirvožemio tipo.

Reikėtų pažymėti, kad temperatūra šalia žemės gali būti žymiai žemesnė nei temperatūra, išmatuota aukščiau, kai stebima oro temperatūra.

Mūsų parduotuvėje galite įsigyti ne tik įvairių daržovių, vaistažolių, gėlių sėklų ir sodinukų, bet ir sėjimui bei sodinimui skirtų daigyklų ir vazonėlių, įvairių trąšų, augalų apsaugos priemonių, plėvelių lysvėms ar šiltnamiams uždengti bei pačių šiltnamių. Išsirinkite tai ko jums reikia, kad pavasaris neužkluptų netikėtai, o jei reikia konsultacijos Lankava kolektyvas visada pasiruošęs padėti ir patarti.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.