Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Ką reikia žinoti apie hermetikus

Hermetikai gali būti naudojami įvairiose statinio vietose – ten, kur siūles reikia hermetinti nuo drėgmės, dulkių ar dujų patekimo, teršalų ir pašalinių medžiagų patekimo į siūlę, ten, kur reikia izoliuoti šilumą ar pagerinti estetinį vaizdą.

Hermetikai būna skirti išorės ir vidaus darbams. Pagal cheminę sudėtį hermetikai skirstomi į silikoninius, akrilinius ir bituminius.

Darbui pastato viduje geriausia yra rinktis akrilinius hermetikus. Šios rūšies hermetikų taip pat būna keletas rūšių, todėl prieš perkant, reikėtų tiksliai žinoti, kokiam darbui ir kokiu tikslu jie bus naudojami.

Akriliniai hermetikai gali būti atsparūs arba neatsparūs drėgmei. Pavyzdžiui, neatsparius drėgmei akrilinius hermetikus galima naudoti remontuojant baldus ar įtrūkusias sienas, užpildant plyšius gipso kartone, plytų ir betono sienose, mediniuose langų rėmuose ir pan. Tinkamai naudojant šiuos hermetikus, juos galima netgi dažyti. Tačiau šios priemonės nepatariama naudoti drėgnoje patalpoje ir žemesnėje kaip +5 laipsnių temperatūroje, nes dėl to hermetikas gali sueižėti ir apsilupti.

Viena iš jau paminėtų hermetikų atmainų – vandeniui atsparus akrilinis hermetikas, kuris nebijo drėgmės ir gali būti naudojamas iki – 15 laipsnių šalčio.

Virtuvėje ir vonioje labiausiai tinka naudoti silikoninius hermetikus. Jų taip pat gali būti išskiriama keletas rūšių: neutralūs, atsparūs aukštai temperatūrai, rūgštiniai, sanitariniai ir kt. Kokį hermetiką rinktis – vėl gi priklauso nuo darbo vietos ir darbo pobūdžio. Pvz., sanitariniu silikoniniu hermetiku tinka hermetizuoti dekoratyvinių plytelių siūles baseine, vonioje ar virtuvėje. Jame dažniausiai būna priešgrybeliniai priedai, saugantys nuo pelėsių susidarymo. Rūgštinius silikoninius hermetikus geriausia naudoti dirbant su plastiku ar keramikinėmis plytelėmis, tačiau jokiu būdu negalima naudoti dirbant su metalais, nes nuo jo surūdija bet kokia metalinė danga, jeigu tik ji nėra gruntuota. Visi silikoniniai hermetikai tarnauja 15-20 metų, nebijo vandens ir būna įvairių spalvų.

Suprantama, kad plyšių ar įtrūkimų gali atsirasti ne tik pastato viduje, bet ir išorėje. Atsiradusiems plyšiams užsandarinti naudojami specialūs hermetikai. Pvz., stogo remontui gali būti naudojamas polisulfidinis hermetikas, pagamintas bitumo pagrindu. Ši priemonė tarnauja nuo 15 iki 20 metų, atlaiko temperatūrą nuo -50 iki +150 laipsnių, be to ją galima naudoti ant šlapių paviršių. Tačiau darbus geriausia būtų atlikti prie pliusinės temperatūros.

Sėdant namui, atsiranda sienų įtrūkimai. Šiai problemai pašalinti taip pat galime panaudoti statybinį arba fasadinį hermetiką. Šie hermetikai būna dviejų rūšių – skirti lauko arba vidaus darbams. Pamato ir sienų hermetizavimui verta naudoti bituminį, o šiltnamiams bei kanalizacijos sistemai – polibutilinį hermetiką. Pastarojo negalima naudoti gyvenamosiose patalpose, nes išskiria nuodingas medžiagas. Reikia paminėti, kad į šių dviejų hermetikų sudėtį įeina priešgrybeliniai komponentai, apsaugantys nuo pelėsio.

Hermetikai gali būti parduodami įvairaus tūrio pakuotėse – 80ml., 280ml., 310ml., bet būna ir žymiai didesnėse pakuotėse. Smulkiems darbams geriau pirkti du mažesnius balionėlius, nes su jais daug patogiau dirbti. Maloniai kviečiame apsilankyti „Lankavos“ parduotuvėje, kur profesionalūs pardavėjai suteiks išsamią konsultaciją ir padės išsirinkti patį geriausią variantą, atitinkantį Jūsų poreikius.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.