Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Atnaujiname grindis – kokį laminatą rinktis

Grindys yra vienas pagrindinių interjero apdailos elementų ne tik gyvenamosiose, bet ir komercinėse patalpose. Nors šiuolaikinės medžiagos yra ilgaamžės, kartais tenka jas atnaujinti, tad norint pasirinkti geriausią variantą, verta kreiptis į profesionalus. Renkantis grindis galimi įvairūs atnaujinimo ir remonto sprendimai. Derėtų paminėti, kad priklausomai nuo poreikių, pageidavimų ar finansų, gali būti naudojamos skirtingos grindys, o šį kartą specialistų komentarai apie vieną pigiausių ir greičiausių grindų atnaujinimo priemonių – laminuotą grindų dangą.

Laminuotų grindų pasirinkimas

Kaip išsirinkti tinkamą laminato spalvą? Esant tokiam dideliam pasirinkimui gali būti painu, tačiau pirmiausia reikėtų nuspręsti norite tamsių ar šviesių grindų. Renkantis tamsias grindis reikėtų įsivertinti ar erdvėje yra daug natūralios šviesos, ar pakankamai šviesi sienų apdaila. Tamsios grindys puikiai tiks didesniuose plotuose. Šviesias grindis patartina rinktis mažose erdvėse, kur siekiama raminančio interjero, dekoruojamo pastelinėmis spalvomis. Jei jūsų erdvės yra tamsios, mažai natūralios dienos šviesos, taip pat rekomenduojama rinktis šviesias grindis. Jas pagyvinant pavyks ir pridedant tekstūros, pvz., kilimėlių.

Renkantis laminato grindų spalvas, svarbus ir jų raštas. Laminuotos grindų dangos tampa vis tikroviškesnės ir primena natūralaus medžio lentas. Šio tipo grindys turi daug natūralių savybių, tokių kaip šakos, skilimai ar medžio raštas. Šis laminatas itin universalus ir puikiai tinka tiek tradicinėse, tiek moderniose erdvėse kurios nėra labai didelės. Erdvėse, kur matoma daug grindų dangos, rinkitės švaresnį, lygesnį stilių.

Laminato grindyse tikrai nėra daug įprastų spalvų. Nors yra spalvingų laminato grindų, dauguma pasirinkimų yra rudų, tamsių, šviesių, plytelių efekto atspalvių ir žinoma, pilkų. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamą laminato spalvą.

Norėdami suteikti interjerui energijos ir išskirtinumo pasirinkite spalvingus dekorus. Tokiose erdvėse kaip žaidimų kambariai, kavinės, salonai ir kt. ryškios grindys tikrai išsiskirs įėjus į patalpą.

Natūralaus medžio atspalvį rinkitės, kai judrioms patalpoms, svetainėms, virtuvėms siekiate sukurti natūralų interjerą. Šis pasirinkimas yra nesenstantis ir puikiai tiks jei turite prabangių baldų ar aksesuarų, kad sukurtumėte pusiausvyrą.

Plytelių efekto laminatas puikiai tinka vonios kambariams, virtuvės ir pagalbinėms patalpoms,

Pilkas laminato grindis rinkitės norėdami sukurti prabangos jausmą, arba tuo atveju jei norite kontrasto su spalvingais aksesuarais. Pilkos grindys tinka beveik prie visko.

Laminuotą grindų dangą reikėtų rinktis ne tik pagal išvaizdą, bet ir pagal gyvenimo būdą. Jei gyvenate ramiai, rinkitės bet kokį grindų stilių, kuris jums patinka, tačiau jei jūsų namuose yra vaikų, augintinių ir daug lankytojų, pasirinkdami būkite atidesni. Grindų dangos su įvairaus grūdėtumo raštu, mažai blizgančiu paviršiumi ilgiau atrodys geriau, švariau nei grindys su blizgiu, mažu grūdėtumu ar lygiu paviršiumi.

 

Laminuotos grindų dangos techninės charakteristikos

Kad laminuotą grindų dangą išsirinktumėt teisingai, reikia žinoti laminato klases ir kitas technines charakteristikas. Skirtingų gamintojų laminuota grindų danga gali skirtis, tačiau visais atvejais laminuota plokštė susideda mažiausiai iš 4 dalių.

Viršutinis laminato sluoksnis yra dekoratyvinis. Šis sluoksnis susideda iš kelių lakštų, impregnuotų melamino derva ir su padengtu medžio, akmens ar kitokiu piešiniu. Šis sluoksnis yra atsparus blukimui.

Apsauginis sluoksnis esantis virš dekoratyvinio – patvarus polimerinis padengimas, kurio pagrindinė funkcija yra paviršiaus apsauga nuo nusidėvėjimo, patvarumas šviesai ir karščiui.

Pagrindas, tai dažniausiai plaušų plokštės. Plokštė gaminama iš medienos plaušo karšto presavimo metodu. Kuo didesnio tankio pagrindas, tuo didesnis plokštės mechaninis patvarumas.

Apatinis sluoksnis dažniausiai sudarytas iš HPL, CPL, impregnuoto popieriaus, faneros ar plastiko. Jis naudojamas laminato subalansavimui ir stabilizavimui.

Visi laminato sluoksniai sujungiami naudojant presavimo technologijas.

Laminatas šildomoms grindims

Dėl gerų šilumos laidumo savybių laminatas yra itin populiaru įsirengiant šildomas grindis, tačiau prieš renkantis jį derėtų atkreipti dėmesį į tai ar laminatas tinkamas. Ieškant laminuotos grindų dangos specialistai akcentuoja jos storį – kuo danga storesnė, tuo prastesnis šilumos pralaidumas, tad geriausia yra rinktis plonesnę laminato dangą. Taip pat reikėtų paminėti, kad geriau rinktis ne žemesnės nei AC4/32 atsparumo klasės laminuotas grindis su grioveliais. Pastarosios laikui bėgant mažiau išsivaikščios per sujungimus nei grindys lygiu sujungimu.

Laminatas tinkamas šildomoms grindims dažniausiai būna žymimas specialiu ženklu arba tai nurodoma aprašyme.

Laminato klasės

Laminatas skirstomas į keltą klasių. Pagrindinės jų 31, 32, 33 ir 34.

Gyvenamosioms patalpoms, kuriose yra mažas judėjimas – miegamuosiuose arba svečių kambariuose galima rinktis 31 klasės laminuotas grindis. Ši klasė dar žymima simboliais AC3.

32 klasės grindys klojamos valgomuosiuose, svetainėse, viešbučio kambariuose, konferencijų salėse, biuruose. Ši klasė žymima – AC4. 

Patalpose ar erdvėse, kuriose yra intensyvus judėjimas, tokiose kaip koridorius, virtuvė, kavinės ar nedidelės prekybos vietose geriausias pasirinkimas bus 33 klasės grindys. Atitinkamas žymėjimas simboliais AC5. 

34 klasė skirta labai intensyviai eksploatuojamos komercinės patalpos, kuriose nuolat drėgna, būna gana didelės apkrovos laminatui, o grindų plotai dideli. Ši grupė žymima AC6. Ši klasė naudojama labai retai, kadangi dažniausiai net komercinėms patalpoms užtenka 33 klasės laminato.

Laminuotų grindų tipai pagal sujungimą.

Yra keletas laminato sujungimo tipų. Be griovelio – tai pigiausias pasirinkimas, bet nepraktiškiausias, nes dažnai laikui bėgant išryškėja sujungimai; su minimaliu grioveliu – šis tipas labiausiai panašus į natūralias parketlentes; su giliu grioveliu – itin panašu į masyvo lentas ir su grioveliais iš dviejų arba keturių pusių, svarbu, kad griovelis būtų užlaminuotas, nebūtų dažytas, nes tokiu atveju kyla rizika, kad grindys tarnaus trumpiau.

Pagrindas grindų dangai

Grindų ilgaamžiškumui svarbu, kad atskiri jų sluoksniai būtų tinkami, tad vertėtų atkreipti dėmesį ir kokį paklotą tiesiame po laminuotomis grindimis. Visoms laminuotoms grindims jis reikalingas, nes neleidžia grindims girgždėti ir daro jas šiek tiek minkštesnes. Paklotą pasirinkti reiktų pagal pagrindo lygumą ir pagal tai, ar grindys bus šildomos. Jeigu pagrindas lygus, galite kloti bet kurį paklotą. Jeigu pagrindas nelygus ir nelygumai yra didesni nei 4 mm, privalote jį išlyginti. Techniniuose aprašymuose dažnai nurodoma, kiek plokščių ar grindų nelygumo toleruoja perkamų grindų tipas.

Paklotai yra tinkami šildomoms grindims ir netinkami. Tačiau ir tarp tinkamų kloti ant šildomo pagrindo paklotų yra tokių, kurie geriau praleidžia šilumą ir atvirkščiai. Kuo šiluminė varža yra didesnė, tuo paklotas mažiau laidus šilumai.

Mūsų svetainėje galite peržiūrėti platų laminuotų grindų ir jų priedų asortimentą. Jei vis dar nesate tikri, kaip išsirinkti tinkamą laminato spalvą, ar kokį paklotą rinktis, tiesiog susisiekite su mūsų komanda ir mes mielai padėsime.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.