Užsakymai internetu: +370 610 42 222 (Darbo dienomis 8:00 - 17:00) |eprekyba@lankava.lt
Užsakymai internetu: +370 610 42 222 (D. d. 8:00 - 17:00)eprekyba@lankava.lt
Lankava
Įsimintinos prekės
0
Prekių krepšelis
0
Krepšelis Vnt. Kaina
Nėra produktų
Viso 0,00€

Pirkti prekes

Apsauga nuo bulvių maro ir obelų rauplių

2014-08-07

Apsauga nuo bulvių maro ir obelų rauplių

Champion 50 WP® – patikima ir aplinkai draugiška apsauga nuo bulvių maro ir obelų rauplių arba dvigubas efektas

 Kaip apsaugoti bulves nuo maro ir obelis nuo rauplių

 Tikriausiai jau žiemą pradedame planuoti ko ir kiek sėsime ar sodinsime pavasarį, kokias daržoves auginsime. Yra sakoma, jog geras planas – tai pusė darbo. Norint sulaukti sveiko ir gausaus derliaus labai svarbu teisingai pasirinkti veislę, tinkamą auginimo vietą, sėjos ar sodinimo laiką, nuspręsti kaip kovoti su vegetacijos metu puolančiais kenkėjais.

Jeigu mūsų auginamoms daržovėms ar vaisiams didelę neigiamą įtaką gali padaryti oro sąlygos (vėlyvosios šalnos, krušos, vasaros liūtys ar ilgai besitęsiančios ypatingai aukštos temperatūros), tai galima drąsiai teigti, jog piktžolėms, vabalams ir ligoms, puolančioms mūsų puoselėjamus augaliukus, „blogo oro“ nėra. Į gynybą stoti tenka kiekvienais metais, antraip galime prarasti iki pusės (o kartais net ir daugiau) laukiamo derliaus.

Kadangi bulvės yra dažno lietuvio antra duona, o obuoliai daugumos mėgstamas bei labai vertingas desertinis vaisius, „Lankavos“ profesionalai pataria, kaip nuo ligų apsaugoti bulves ir obuolius.

Pati kenksmingiausia bulvių liga, kuri palankiais metais gali sunaikinti iki 70 % derliaus yra bulvių maras. Pagrindiniai ligos požymiai yra mažos, blyškiai arba tamsiai žalios spalvos, netaisyklingos formos, vandeningos dėmės. Vėliau jos paruduoja, o apatinėje lapo pusėje dėmių pakraščiuose matomas baltas pūkuotas pelėsis.

Kovoje su šia liga yra vienintelis būdas – profilaktiškai, t.y., dar ligos požymiams neišryškėjus purkšti bulves fungicidais. Vienas iš registruotų fungicidų kovoje su šia liga yra Champion 50 WP®, kuris pagamintas vario pagrindu. Jo veiklioji medžiaga yra vario hiroksidas. Tai draugiškas aplinkai fungicidas, nes varis natūraliai randamas žemėje. Paprastai tariant „paimame“ iš žemės ir „atiduodame“ jį žemei, tik jau pasinaudoję jo gerosiomis savybėmis.

Registruota ir rekomenduojama produkto norma bulvėms nuo maro yra 63 g preparato 10 l vandens. Vienam arui bulvių (100m2) reikia 25 gr Champion 50 WP®. Šis kiekis išmaišomas 4 litruose vandens. Purkšti galima iki keturių kartų per visą bulvių vegetaciją.

Obelų rauplės – Lietuvoje labai išplitusi sezoninė obelų liga. Ši liga pažeidžia obelų lapus ir vaisius. Ligos požymiai augintojams akivaizdžiai matomi. Viršutinėje lapų pusėje atsiranda apvalios, neryškiais kontūrais, juosvai žalios (vėliau paruduojančios), tarsi aksominės, dėmelės. Iš pradžių jų būna nedaug, vėliau jos didėja ir tankėja. Lapai nukrinta pirma laiko. Ant vaisių rauplių dėmės būna apvalios, iš pradžių pilkšvai rudos, vėliau žalsvai juodos, ryškių kontūrų. Dėmių vietoje odelė sukamštėja, vaisiui augant gali sutrūkinėti. Anksti apsikrėtę vaisiai būna smulkūs, deformuoti, neskanūs valgyti. Tokius vaisius sudėtinga sandėliuoti žiemai, nes sutrūkinėjusios vietos – puiki vieta kitų ligų sukėlėjams patekti į vidų. Kovai su šia obelų liga rekomenduojamas taip pat rekomenduojame naudoti Champion 50 WP®.

Champion 50 WP® naudojamas anksti pavasarį, dar iki vegetacijos pradžios prieš pumpurų brinkimą. Naudojimo norma yra 50 gr. preparato 10 l vandens. Purkšti galima tik vieną kartą per vegetaciją.

Naudodami Champion 50 WP® kovai prieš augalų ligas gausite dvigubą efektą. Kadangi gaminamas panaudojant natūralų, iš žemės išgautą, varį, o varis augalams yra labai svarbus mikroelementas, gausite dvigubą efektą – nugalėsite ligą, o augalą pastiprinsite mikroelementu.

       Daugiau informacijos galite teirautis „Lankavos“ parduotuvės sodo ir daržo prekių skyriuje, Kepyklos g. 17, Alytuje, arba telefonu 8-315-55568.

 

      

Lankava

Tinklapyje naudojami slapukai. Prašome susipažinti su jų naudojimo tvarka bei patvirtinti savo sutikimą.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką
Copyright @ lankava.lt
Solution: