Užsakymai internetu: +370 610 42 222 (Darbo dienomis 8:00 - 17:00) |eprekyba@lankava.lt
Užsakymai internetu: +370 610 42 222 (D. d. 8:00 - 17:00)eprekyba@lankava.lt
Lankava
Įsimintinos prekės
0
Prekių krepšelis
0
Krepšelis Vnt. Kaina
Nėra produktų
Viso 0,00€

Pirkti prekes

Drėgmę palaikančios kapsulės

2014-08-07

Drėgmę palaikančios kapsulės

Dauguma žemę dirbančių žmonių – pradedant nuo ūkininkų ir baigiant soduose daržoves auginančiais miestiečiais – yra ne kartą praradę derlių dėl žalingo sausros ar pernelyg dažno lietaus poveikio. Perdžiūvę arba permirkę ir maistingųjų medžiagų netekę augalai sukelia tik neigiamas reakcijas: sodininkai skundžiasi dėl blogos vejos būklės, o ūkininkai aimanuoja dėl prarastų derlių ir skaičiuoja nuostolius. Šiame straipsnyje pabandysime suteikti vertingos informacijos apie tai, kaip galima sumažinti neigiamus permainingų Lietuvos orų poveikius jūsų auginamoms augalinėms kultūroms, puoselėti nuostabius sodus ir užtikrinti garantuotą rudeninį derlių.

Sakoma, jog vanduo yra gyvybės šaltinis. Be jo augalai nuvysta. Tačiau augalai sunyksta ir tuomet, kai gauna pernelyg daug vandens. Palaikyti augimui tinkamą pusiausvyrą yra sudėtinga. Ypač ekstremaliomis sąlygomis. Sausros metu daržoves, medelius, veją tenka papildomai laistyti vandeniu. Tačiau kaip elgtis lietingo sezono metu, kuomet augalai gauna perteklinį vandens kiekį? Mokslo pažanga padėjo spręsti ir šią problemą. Vokietijoje sukurtas STOCKOSORB® gali ilgiau išlaikyti panaudojamą vandenį dirvožemyje ir sodinimo mišiniuose.

STOCKOSORB yra žemės gerinimo priemonė, kuri tinka visiems augalams, padidina augalo prigijimą iki 100% ir aprūpina augalus reikiama drėgme. Granulės yra superabsorbentas, kuris sugeria, kaupia ir aprūpina augalą, jam prireikus, drėgme. Naudojamas žemės ūkyje, gėlininkystėje, sodininkystėje, miškininkystėje. STOCKOSORB yra gelis, kurio koncentracija yra tris kartus didesnė nei konkurencingų produktų. Iš kitų superabsorbentų išsiskiria tuo, kad jo sudėtyje nėra natrio, todėl tinkamas daržovėms auginti. Kristalai yra neutralaus pH ir nekeičia dirvožemio rūgštingumo. STOCKOSORB granulės neturi jokių priemaišų, yra skaidrios. Greitai tirpsta šaltame vandenyje ir neturi kvapo. Ši priemonė yra ilgalaikio efekto, veiksminga išlieka 4-5 metus.

STOCKOSORB® yra priešingai sujungtas organinis poliakrilamidas, kuris kaip kempinė sugeria vandenį ir augalo maistingąsias medžiagas. Kai dirvožemis pradeda džiūti, vanduo ir maistingosios medžiagos yra paskleidžiamos ant augalų šaknų ir jas supančio dirvožemio. Lietingojo sezono metu STOCKOSORB® absorbuoja perteklinį vandenį ir augalo šaknis aprūpina tuomet, kai to labiausiai reikia. STOCKOSORB® sumaišius su vandeniu, granulės virsta gelio dalelėmis, kurios kaupia vandenį ir maistingas medžiagas. Dirvožemyje 1 kg STOCKOSORB® sukaups maždaug 150 litrų vandens. Šaknys auga tiesiogiai per gelio daleles ir naudoja vandenį bei maistingąsias medžiagas.

Akivaizdi nauda:

 • Apsaugo nuo sausrų ir nuo liūčių.
 • Nuolat aprūpina augalus vandeniu ir maistingomis medžiagomis.
 • Leidžia sutaupyti pinigų.
 • Adekvačiai paskirsto trąšas.
 • Nekenkia aplinkai.


Platus taikymo spektras:

 • Kraštovaizdžio formavimas.
 • Miškų atsodinimas.
 • Sporto vejos.
 • Golfo aikštelės.
 • Žemės panaudojimas.
 • Komercinė sodininkystė.
 • Žemės ūkis.
 • Šiltnamiai.
 • Kapai.
 • Alpinariumai.
 • Augalų transportavimas ir laikymas.


Veiksmingumas
STOCKOSORB® tinka visiems augalams - nesvarbu, ar tai būtų javų kultūros, pašariniai augalai, šakniavaisiai ar aikštynų vejai naudojama žolė,
STOCKOSORB® mažina vandens ir maistingų medžiagų netekimą dėl gruntinio ir paviršinio nutekėjimo bei išgaravimo. Augalas sunaudoja visą patiektą vandenį ir sugeria vandenyje tirpstančias trąšas bei jomis aprūpina augalą. Didinant vandens naudojimo efektyvumą daugiau biomasės pagaminama su mažiau vandens. Kartu yra padidinamas maistingų medžiagų efektyvumas. Dėl sumažėjusio drėkinimo dažnio sutaupoma nuo 25 iki 50 procentų vandens ir reikia mažiau darbo jėgos laistymui.
STOCKOSORB® sustiprina šaknies augimą. Greitas šaknies masės augimas didina vandens ir maistingųjų medžiagų sąnaudas. Augalas išgyvens sausros laikotarpį ilgiau be negrįžtamo pakenkimo. Tyrimai parodė, kad esant normalioms sąlygoms STOCKOSORB® augalo šaknims atiduoda net 95 proc. sugerto vandens kiekio.
STOCKOSORB® užtikrina augalo išlikimą pasodinus. Jauni augalai yra labai jautrūs sodinimui lauke, ir sausra gali lemti augalo išlikimą ar išnykimą. STOCKOSORB® vandens aprūpinimas pagerina ir pagreitina augalo įsitvirtinimą.
STOCKOSORB® turi ilgalaikį efektą. STOCKOSORB® ypatinga savybė yra gebėjimas greitai sudrėkti dirvožemį, net po visiško išdžiūvimo STOCKOSORB® kristalai turi elastinę atmintį – augalui ištraukus vandenį iš gelio, jis sugrįžta į kristalo formą. Todėl tuos pačius STOCKOSORB® kristalus galėsite naudoti 4-5 metus.
STOCKOSORB® yra ekologiškai saugus ir suderinamas. STOCKOSORB® kristalai yra ekologiškai saugūs ir dėl savo neutralaus pH visiškai nekeičia dirvožemio rūgštingumo. Baigiantis naudojimo laikui jie suskyla į amoniaką, anglies dvideginį ir vandenį, todėl nėra toksiški jokiems augalams, paukščiams, žuvims, gyvūnams ar įvairiems dirvožemio organizmams.
STOCKOSORB® naudojimas. Pats svarbiausias principas naudojant STOCKOSORB® yra jo kristalų laikymas sausoje vietoje. Tiesioginis kontaktas su drėgme yra tinkamas tik dirvožemyje, o viršuje gali sukelti problemų. Todėl norėdami efektyviai panaudoti šį produktą, saugokite jį nuo kontakto su vandeniu iki tol, kol jo nepanaudojote dirvožemyje.


STOCKOSORB® granulių nauda:

 • Padidina augalų prigijimą iki 100%.
 • Nuosekliai drėkina dirvožemį sudarydamas sąlygas greitesniam ir geresniam augalo vystimuisi  (augalas gali sugerti 95% vandens).
 • Sumažina laistymo dažnumą (galima sutaupyti nuo 25% iki 50% vandens).
 • Padidina maistinių medžiagų išsaugojimą dirvožemyje.
 • Padaugėja deguonies šaknų zonoje.
 • Augalai auga greičiau, gaunamas gausesnis derlius dėl nuolatinio drėkinimo šaknų zonoje.
 • Sudaro palankias augimo sąlygas labai sausomis ir karštomis klimato sąlygomis.

 


Savybės:
1 kg STOCKOSORB® sugeria 150 l vandens (minkšto vandens sugeria iki 400 l/kg). Naudojant 3 g granulių 1 litrui žemių, 30–50% padidėja augalui prieinamo vandens kiekis, reikia rečiau laistyti, mažiau naudoti trąšų, padaugėja deguonies šaknų zonoje. Skatinamas šaknų vystymasis ir augalo prigijimas po persodinimo. STOCKOSORB® dirvos poriškumą padidina 40,5%, o dirvos eroziją sumažina 50%, nekeičia dirvos pH.

Lankava

Tinklapyje naudojami slapukai. Prašome susipažinti su jų naudojimo tvarka bei patvirtinti savo sutikimą.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką
Copyright @ lankava.lt
Solution: