Užsakymai internetu: +370 610 42 222 (Darbo dienomis 8:00 - 17:00) |eprekyba@lankava.lt
Užsakymai internetu: +370 610 42 222 (D. d. 8:00 - 17:00)eprekyba@lankava.lt
Lankava
Įsimintinos prekės
0
Prekių krepšelis
0
Krepšelis Vnt. Kaina
Nėra produktų
Viso 0,00€

Pirkti prekes

Vejos įrengimas ir priežiūra

2014-08-07

Vejos įrengimas ir priežiūra

Profesionalai pataria, kaip tinkamai pasodinti ir prižiūrėti veją.
Vejas galima sėti anksti rudenį, t.y. nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo vidurio, arba pavasarį iki birželio mėnesio.
Prieš pradedant sodinti veją, reikia pašalinti akmenis, piktžoles, seną velėną ir išlyginti paviršių. Dirvą vejai ruoškite 20 – 25 cm gyliu. Dirvožemį patręškite kompleksinėmis trąšomis. Rekomenduojama užpilti apie 6 cm durpių. Durpes ir trąšas su dirvožemiu sumaišykite maždaug 6 – 10 cm gylyje. Prieš sėją (jei dirva sausa) gerai sudrėkinkite žemę. Visas sėklas kruopščiai išmaišykite ir padalinkite pusiau. Pusę sėklų išberkite išilgai, kitą pusę skersai viso ploto. Sėklų norma 2-3 kg 100 kvadratinių metrų. Sėklas lengvai užberkite žemėmis. Suvoluokite paviršių. Reguliariai laistykite, bet ne per daug, nes gausus laistymas iš karto po sėjos gali išplauti sėklas.

Norint turėti gražią veją, ją reikia prižiūrėti. Pirmą kartą pjaukite veją, kai žolė užaugs maždaug 8-9 cm. Po to veją pjaukite kartą per savaitę, palikdami maždaug 3-5 cm. priklausomai nuo žolės augimo. Kompleksinėmis trąšomis tręškite du kartus per metus – pavasarį ir rudenį.
Kovokite su piktžolėmis, naudodami herbicidus.
Lankavos profesionalai pataria sodinant veją rinktis tik kokybiškas sėklas, nes nuo jų priklauso vejos grožis ir priežiūros lengvumas. Rinkitės tik aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančias sėklas „Graminex“. Šių sėklų vejos atsparios ekstremalioms sąlygoms, tokioms kaip žiemos šaltis ar vasaros karštis. Sėklų mišinyje esančių žolių veislės yra pritaikytos vietiniam klimatui, tinkamai parinkti ir suderinti mišinių komponentai. Ilgametė „Graminex“ kompanijos patirtis leidžia pasiūlyti optimalios sudėties vejų žolių mišinius, nepaisant to, kokias sąlygas sudarysite vejai augti. Kiekvienas mišinys dėl atitinkamai parinktų augalų rūšių ir veislių išsiskiria specifinėmis naudojimo savybėmis. Siūlomas platus asortimentas, kad įvertinę vejos augimvietės sąlygas, galėtumėte pasirinkti tinkamiausią mišinį.

Daugiau informacijos apie vejos įrengimą ir priežiūrą galite teirautis „Lankavos“ parduotuvės sodo ir daržo prekių skyriuje, Kepyklos g. 17, Alytuje, arba telefonu 8-315-55568.

Lankava

Tinklapyje naudojami slapukai. Prašome susipažinti su jų naudojimo tvarka bei patvirtinti savo sutikimą.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką
Copyright @ lankava.lt
Solution: