El. parduotuvė

 • e-lankava

Tausojame gamtą

 • ECO

Įrankių nuoma

 • Įrankių nuoma
 • Įrankių nuoma
 • Įrankių nuoma
 • Įrankių nuoma
 • Įrankių nuoma

Naujienų užsakymas

Rudeniniai sodo ir daržo darbai Spausdinti El. paštas

 

Ruduo – tinkamiausias laikas dirvai kalkinti.

Kultūriniai augalai gali normaliai augti ir derėti tik nerūgščios reakcijos, pakankamai maisto medžiagų turinčiuose dirvožemiuose. Todėl norint išauginti gausų derlių, rūgščius dirvožemius būtina kalkinti. Rūgščios dirvos, kurių pH mažesnis nei 5, daugumai augalų labai kenkia – jie blogai auga, gelsta, mažėja derlius, atsiranda samanos. Kalkinimas neutralizuoja dirvožemio rūgštingumą, pagerina jo struktūra, pagausina judriojo fosforo, kalio, azoto, sieros, kalcio ir magnio kiekį, sumažina žalingą augalams judrųjį aliuminį. Dirvos kalkinimas garantuoja ir kitų agrotechnikos priemonių, ypač tręšimo, efektyvumą. O pats tinkamiausias laikas dirvai kalkinti yra ruduo, todėl  „Lankavos“ profesionalai pataria:

 • Ar dirvą reikia kalkinti, galite orientuotis pagal joje augančius augalus. Rūgščioje dirvoje auga dirviniai kežiai, dirviniai asiūkliai bei smulkiosios rūgštynės. Ir atvirkščiai – tokioje dirvoje prastai dera kultūriniai augalai, tokia kaip kviečiai, runkeliai ar dobilai.
 • Rūgštingesnėms, priemolio, daugiau organinės medžiagos turinčioms dirvoms kalkių reikia daugiau nei smėlingoms.
 • Kalkinti galite akmens klintmilčiais, kalkėmis, kreida, dolomitmilčiais ar pelenais. Pakalkinus dirvą, minėtos medžiagos iki pavasario susimaišo dirvos sluoksnyje. Dirva yra neutralizuojama. Pagerėja dirvos struktūra, joje padidėja maisto medžiagų kiekis.
 • Orientacinės sausų minėtų kalkinių medžiagų normos vidutinio rūgštingumo (pH 4,6-5) smėlio, priesmėlio ar lengvo priemolio dirvoms atitinkamai 60-80kg/arui, mažo rūgštingumo dirvoms (ph 5,1-5,5) apie 40kg/arui.
 • Jei reikia, kalkinkite dirvą darže, šiltnamyje, gėlyne, vejoje.
 • Rūgščias dirvas verta kalkinti kasmet. Jei sode smėlis – dolomitmilčius, kalkes barstykite po 3-4 metų, priesmėlio dirvas kalkinkite po 4-5 metų, priemolio po 5-6 metų.
 • Labai gausiai kalkinti nereikia. Per gausus kalkinimas, ypač vienkartinis, kartais gali būti net žalingas. Gausiau pakalkinus, sunkiau pasisavinamas boras, todėl gali sumažėti cukrinių ir pašarinių runkelių, linų, ankštinių žolių sėklų derlius.

„Lankavos“ profesionalai kalkinimui rekomenduoja naudoti dolomitmilčius. Kalkinant dolomitmilčiais, dirva papildomai praturtinama kalciu ir magniu, kurie stiprina augalų šaknų sistemą, aktyvina fotosintezę, padeda augalams geriau įsisavinti trąšas. „Lankavos“ sodo ir daržo prekių skyriuje galite įsigyti kalkių bei dolomitmilčių išfasuotų į 10, 20, 30kg maišus.

Rudeninis sodo purškimas

Dar vienas rudens darbas tai rudeninis sodų purškimas. Kad vaismedžiai ateinančiais metais būtų sveikesni, lapams krintant, medžius reikia nupurkšti karbamido ir vario sulfato tirpalu. Tokiu tirpalu reikėtų apipurkšti ir po medžiais nukritusius lapus. Purkšti reikia po derliaus nuėmimo, krentant lapams (nukritus penktadaliui). Geriausiai tai daryti spalio ar lapkričio mėnesiais. Svarbu nenupurkšti per anksti, kad vaismedžiai ir vaiskrūmiai nepradėtų vegetuoti. Nupurškus šiuo tirpalu sunaikinama didelė dalis ligų sukėlėjų ir kenkėjų bei jų kiaušinėlių. O jeigu dar tuo pačiu tirpalu sodą nupurkšite ir pavasarį, tai jūsų sodo derlius tikrai bus gausesnis. „Lankavos“ sodo ir daržo prekių skyriuje rasite paruoštus rinkinius rudeniniam – pavasariniam purškimui, į kurių sudėtį įeina 700g karbamido ir 50g vario sulfato. Jums tereikės viską gerai atskiesti vandeniui ir tiesiog nupurkšti  sode augančius vaismedžius.

„Lankavos“ parduotuvę rasite Alytuje, Kepyklos g. 17. Daugiau informacijos galite teirautis ir telefonu 8-315-55568 

Nuotraukoje UAB „Lankava“ sodo ir daržo prekių skyriaus vadovė Ilona Bružikienė.